Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 65 ciężki wybór, zważając na doświadczenia z producentami - co kupić?

kitek1120 15 Sty 2019 13:00 609 25
  • #1 15 Sty 2019 13:00
    kitek1120
    Poziom 9  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 26m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? mniej więcej na wprost, nie ma potrzeby patrzenia pod dużym kątem w przypadku ustawienia mebli
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? słonecznie aczkolwiek użytkowanie głównie wieczorami
    7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma 42 LG 42pw450
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? był niezawodny
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC Horizon kablówka HD
    10 .Jakie urządzenia? xbox, mi box 4k
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-4
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? żadko
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy z mi box i standardowo tv, rzadko xbox
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? mam do tego mi boxa
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? mało
    16. Preferencje co do marki? o tym w opisie
    17. Preferencje co do wielkości? 65
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? awaryjność i olewcze podejście serwisów
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 4 - 4,5k
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak muszę
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? 50% (głównie Kodi)

Szanowni,
    Stoję przed zakupem TV i mam dylemat. Aktualnie użytkuję tv LG po około 2 latach od zakupu pilot nie nadaje się do użytku - klawisze zmiany kanałów doświadczyły celowego postarzania, korzystam z pilota innego producenta. Dodatkowo po około 4 latach zaczął padać dolny pasek podświetlenia matrycy, raz na kilka miesięcy przestaje działać na 1-3 dni i potem wszystko wraca do normy. Sami widzicie że jakość produktu nie jest na wysokim poziomie, a raczej producent namawia do nowego zakupu.

Z firmą Philips mam takie doświadczenie - zakupiłem w 2009 roku na gwiazdkę w ramach prezentów dla rodziny czajnik i telefon stacjonarny bezprzewodowy - zgadnijcie co się stało kilka tygodni po świętach w 2011? Oba urządzenia zepsuły sie z przeciągu tygodnia - Philips jest w tym expertem, nigdy nic od nich nie kupię.

Rozważam zakup Panasonica, gdyż u moich rodziców 42 plazma tegoż producenta pracuje od 10-12 lat bezawaryjnie i wszystko działa super - przeczytałem natomiast, że teraz są problemy z serwisem i że Panas wycofuje się z Polski, nie wiem czy plotka czy prawda.

Samsunga kupił mój dobry kolega miesiąc temu - jest problem z napisami i netflixem jest na stałe włączone jakieś polepszanie obrazu i nie da się tego wyłączyć, na forach wszyscy wkurzeni, producent od roku nic sobie z tego nie robi a filmów netflix z napisami praktycznie oglądać się przez ten super feature nie da.

Czy jest jeszcze jakiś producent porządnych telewizorów?
    Czy w mojej cenie radzilibyście już matrycę VA ? Jak rozpoznać jej rodzaj oglądając tv w sklepie internetowym - nie znajduję nigdzie takiej informacji. Czy powinienem liczyć że uda mi się kupić coś więcej niż 60Hz? Nie zależy mi na multimediach - do tego mam mi box. Nie kupię też TV z Androidem - już mam mi boxa, ten system się wiecznie muli i wiesza, nie chcę czegoś takiego w TV napewno.

Z góry dziękuję za opinię - jestem też otwarty na współpracę jeśli kolega LOCO chce mi coś zaproponować.

0 25
  • #2 15 Sty 2019 14:31
    berthold61
    Poziom 17  

Taka smutna prawda że w tych czasach liczą sie tylko LG oraz samsung , reszta to taki folklor , kiedyś pewnie to sie zmieni .

0
  • #3 15 Sty 2019 14:34
    radosuaf
    Poziom 19  

Sony 55XF9005 - jest na Android TV, ale nie bardzo rozumiem, dlaczego miałby to być problem. W tej chwili jest w MM za 4.399 zł, zdaje się. Kupować, póki jest.

Samsungi też padają...

0
  • #4 15 Sty 2019 14:58
    kitek1120
    Poziom 9  

celuję w 65 cali :)

0
  • #5 15 Sty 2019 15:19
    radosuaf
    Poziom 19  

Samsung NU7400 nie ma lokalnego wygaszania.

0
  • #6 16 Sty 2019 08:48
    kitek1120
    Poziom 9  

Wg strony producenta posiada.... UHD Dimming.

Co sądzicie o TCLach? Być może świeża marka robi narazie dobry sprzęt?
    Doszedłem do wniosku, że trwałych TV już po prostu nie ma. A z tych, które są dostępne trzeba coś wybrać. Odpada tylko Samsung bo local dimming przeszkadza i nie da się go wyłączyć. Ponownie rozważę też Panasa :)

0
  • Pomocny post
    #7 16 Sty 2019 11:28
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić

kitek1120 napisał:
    Co sądzicie o TCLach? Być może świeża marka robi narazie dobry sprzęt?

Nie, nie robi. Tanie tv na matrycach 60Hz bez upłynniaczy obrazu - ich target to ilość, nie jakość.

Moim zdaniem pasowałby Ci Sony 60XF8303.
    VA, 120Hz, AndroidTv

1
  • #8 16 Sty 2019 11:58
    radosuaf
    Poziom 19  

Jedyni, którzy trzymają poziom, to Japończycy - czyli Panasonic albo Sony. Z czego Panasonic skupia się raczej na OLEDach, więc w tym segmencie zostaje tylko Sony.

1
  • #9 16 Sty 2019 12:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli głównie Kodi to masz modele z ANdroidem :
    - Philips 65PUS7502 za 4999 zł
    - TCL 65DC760 za 3999 zł
    - Samsung 65 NU8042 za 4950 zł
    - TCL 65X2 za 4999 zł
    - LG 65SK 8100 4799 zł
    Wszystkie z pakietem gratisów.

0
  • #10 17 Sty 2019 09:11
    kitek1120
    Poziom 9  

Panowie,
    Dziękuję za Wasze sugestie - napisałem wcześniej jednak że wolę unikać Android TV z racji że mam już MIBoxa, a poza tym mam 100% pewności że czysty Android w TV to nie jest dobry pomysł. Szczególnie po ostatniej aktualizacji wydajność spadła znacząco. Niestety Samsung też odpada z uwagi na local dimming którego nie da się wyłączyć. Przy fimach z napisami obraz wariuje raz się ściemnia raz rozjaśnia.

Dodano po 16 [minuty]:

BTW : Jeśli ktoś by chciał Samsung ue55nu8002 (VA,120Hz, bardzo polecany model) - nówkę zakupioną miesiąc temu w nieco niższej cenie to proszę o priv. Kolega ogląda sporo filmów z napisami i local dimming daje w kość - jak komuś nie przeszkasza to bardzo fajny tv wg użytkowników forum.

0
  • #11 17 Sty 2019 10:33
    radosuaf
    Poziom 19  

Nie wiem, do czego używany jest Smart TV - ja głównie oglądam kablówkę, czasami odpalę YT albo Chili, czy płytę DVD/BD albo coś z USB. Wszystko działa jak błyskawica. Do innych rzeczy mam komputer :).
    Panasonic robi tylko IPS-y, Sony i Philips wszystkie wyższe TV mają tylko na Androidzie, Samsung ma sknocone wygaszanie, LG ma większość na IPS-ach. Zostają tylko OLEDy :).

0
  • #12 17 Sty 2019 10:48
    kitek1120
    Poziom 9  

Po spędzeniu wielu godzin w internetach wiem już czego potrzebuję :

65cali, matryca VA, 60hz podświetlenie całościowe a nie krawędziowe, system producenta a nie Android, możliwe wyłączenie local dimming. Nie mogę znaleźć takiego tv, jak mi ktoś zaproponuje to biorę!

0
  • Pomocny post
    #13 17 Sty 2019 11:56
    radosuaf
    Poziom 19  

Philips 65PUS6703:

https://www.techradar.com/reviews/philips-pus6703-6-series-4k-hdr-tv
    https://www.techadvisor.co.uk/review/tv/philips-6703-2018-3678772/
    https://www.whathifi.com/philips/50pus6703/review

Dodano po 6 [minuty]:

kitek1120 napisał:
    65cali, matryca VA, 60hz podświetlenie całościowe a nie krawędziowe, system producenta a nie Android, możliwe wyłączenie local dimming. Nie mogę znaleźć takiego tv, jak mi ktoś zaproponuje to biorę!

65 cali - jest
    50/60 Hz - jest
    VA - jest
    podświetlenie - Direct LED
    system - Saphi
    local dimming - brak

0
  • #14 17 Sty 2019 13:15
    kitek1120
    Poziom 9  

radosuaf dziękuję - już zaczynam go inwestygować :) Mam osobiste uprzedzenia do Philipsa aczkolwiek może je przezwyciężę. Tak czy inaczej - na forum panuje powszechna opinia że wkładają raz IPSy a raz VA, na display spec nie ma podanego rodzaju matrycy co by się zgadzało. Cały czas też pamiętam o mojej przygodzie ze sprzętami tej marki oraz o tym że to właśnie oni brali udział w pierwotnym spisku żarówkowym. Mają jeden z najlepszych na świecie działów postarzania - ale chyba nie da się kupić inaczej w dzisiejszych czasach, mocno ten model rozważam. Mam jeszcze jakieś opcje?

0
  • #15 17 Sty 2019 13:30
    radosuaf
    Poziom 19  

Na VA i z własnym systemem powinny być LG UK6500 - ale tylko w wielkościach 50" albo 70". I dla pewności trzeba by to było sprawdzić w sklepie. Pozostałe przekątne są na IPS-ach. Z tego, co widzę, 50-tka ma Direct LED, a 70-ka to krawędziówka. Lokalnego wygaszania brak :).

0
  • #16 17 Sty 2019 14:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips 65PUS703
    TCL 65DP600
    Hitachi 65HZ6
    LG 65UK 6500
    DLa członków forum specjalna oferta i gratisy w komplecie

0
  • #17 13 Lut 2019 08:53
    kitek1120
    Poziom 9  

Szanowni,
    A co myślicie o Sharp LC-70UI9362E ? VA, Direct LED, 60HZ - w promocji dają drugi TV, 40 calówkę "za darmo" :)
    Jak się będzie miała jakość obrazu w porównaniu do Philips 65PUS703 ?

0
  • #18 13 Lut 2019 09:31
    ar2d2
    Poziom 12  

LC-70UI9362E ten model to niska półka jakościowa .Kiepski Smart oraz matryca 60Hz ,tylko rozmiar fajny oraz cena .Jeśli oczekujesz dobrej jakości obrazu to : SAMSUNG UE65NU8042 -4600 około obecnie .

0
  • #19 13 Lut 2019 12:12
    kitek1120
    Poziom 9  

Za Samsunga i jego local dimming który uniemożliwia oglądanie fimlów z napisami i nie da się go wyłączyć to podziękuję. Przy normalnym oglądaniu Netflix masz raz jasno raz ciemno, ta super funkcja sprawiła że mój kolega chce sprzedać nowiutki tv. Jest o tym min. w tym wątku.

Ponawiam pytanie:
    Sharp LC-70UI9362E ? VA, Direct LED, 60HZ - w promocji dają drugi TV, 40 calówkę "za darmo" :)
    Jak się będzie miała jakość obrazu w porównaniu do Philips 65PUS703 ?

0
  • #20 13 Lut 2019 16:55
    ar2d2
    Poziom 12  

Nie oglądam filmów z napisami więc nie odniosę się do tego zjawiska.Na pewno Samsung to o klasę wyżej niż podane przez ciebie modele.Osobiście testowałem Philipsa 7303 i uważam że to kiepski model ,podczas oglądania często występował problem z rozmyciem obrazu tak jakby procesor nie wyrabiał (szczególnie w ciemnych scenach).Android działa w miarę dobrze ale i tak w porównaniu do Tizena czy WEBOS-a - jest powolny .

0
  • #21 14 Lut 2019 01:51
    destructor_0
    Poziom 17  

Cytat:
    Panasonic robi tylko IPS-y

Zapomniał kolega dokończyć zdanie - w tym roku. Zeszłorocznym VA Panasonica nic nie dorasta do pięt.

Odnośnie Philipsa, to lepiej kupić mikrofalę i oglądać jak się pichci kurczak - nic nie widać. Obecnie mam drugi egzemplarz pewnego Philipsa i ma tą samą wadę ekranu co pierwszy. Postanowiłem pojechać do innych sklepów i sprawdzić czy mam pecha czy Philips tak ma. No i tak ma, wada na matrycy że hej.
    Na żadnym Philipsie nie widziałem dobrego obrazu. Ci co twierdzą, że mają w domu Philipsa z dobrym obrazem zwyczajnie nie mieli w domu innego telewizora.

Co do Androida. Mam miboxa, użyłem go może z 10 razy, poinstalowałem aplikacje i leży, może kiedyś uruchomię znowu, kto wie. Ten złom jakim jest android nigdy nie przebije podłączonego do tv pcta (na którym można emulować ten złom). To jest system do telefonów, a nie do telewizorów.

Co do Sharpa to z uwagi na jego popularność sam musisz przetestować :)

0
  • #23 16 Lut 2019 15:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Miałem różne telewizory w domu i Philips na tle innych gra świetnie.
    Wystarczy wpisać w Google opinie Philipsa.

Moderowany przez Ludwik XVI:

wymoderowano linki do niezweryfikowanych opinii ze sklepów internetowych

0
  • #24 12 Mar 2019 12:52
    kitek1120
    Poziom 9  

Szanowni,
    Co myślicie o SONY KD-65XF7096 jako wyborze w tej kategorii? Jest VA, jest Direct LED no i dobry Japoński producent :)

0
  • #26 18 Mar 2019 12:29
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Te spełnią wysokie oczekiwania:
    - TCL 65DC760 za 3999 zł
    - Samsung 65 NU8042 za 4599 zł
    - TCL 65X2 za 4999 zł
    - LG 65SK 8100 4599 zł
    Wszystkie z pakietem gratisów.

0