Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] peugeot 407 spryskiwacz szyby - jak wyjąć dysze spryskiwacza aby wymienić na no

15 Sty 2019 16:59 2727 11
  • Poziom 10  
    Witam. Kupiłem nowe dysze, podniosłem maskę, zdjąłem wygłuszenie i co widzę - podwójna maska tzn. maska wzmocniona drugą blachą a środku spryskiwacz którego nie widać i dziurka którą wchodzi wężyk! na forach piszą zdjąć matę - odpiąć wężyk wypchnąć wtryskiwacz - ale jak - to jest między blachami - musi być jakiś sposób - ale jaki? Proszę o pomoc. pozdrawiam tomek
  • Poziom 39  
    Samochód raczej nie urodził się z tymi dyszami więc można. Akurat nie mam pod ręką takiego auta ale przeważnie to można banalnie wyciągnąć do góry dyszę, wymienić i wcisnąć nową. One mają takie skrzydełka ustalające, które odegną się pod wpływem siły.
  • Poziom 10  
    peugeot 407 spryskiwacz szyby - jak wyjąć dysze spryskiwacza aby wymienić na no

Dodano po 54 [sekundy]:

tu nie ma żadnych skrzydełek

Dodano po 2 [minuty]:

Wiadomo, że można ale jak aby nie popsuć maski - aluminiowa. Pytanie jak? Jak ktoś to robił to wie?
  • Poziom 31  
    To co widać po lewej stronie w kształcie V to "skrzydełko" przesuwasz spryskiwacz w jego stronę i ten da się wyjąć .
  • Poziom 10  
    Nie da rady - chyba że młotkiem - nie przesunie się. Świeciłem w dziurkę które idzie wężyk - jest skrzydełko ale trzeba go chyba nacisnąć od spodu ale jak to zrobić? A ty robiłeś kiedyś z tym przesuwaniem w 407 - ale mi się wydaje, że nawet jakby się przesunął to i tak nie wyjdzie bo go wężyk nie puści a którego nie da się odpiąć. Nie wiem dalej co robić? Wiem serwis - ale to by było zbyt proste!
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Wyciągałem w swoim dwa razy , jutro wyjmę sobie dla przypomnienia .
  • Poziom 10  
    Oglądałem maskę na necie bez dysz to otwór prostokąt i od szyby mały rowek - może trzeba na dół i dopiero w bok - czekam na twoje przypomnienie pozdr. tomek
  • Poziom 43  
    Kartą delikatnie wcisnąć skrzydełko.
  • Poziom 10  
    Tam jest taki otwór co wychodzi wężyk 1cm/5cm z 6 cm od dyszy a skrzydełko z drugiej strony! palec nie wchodzi!
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Przesuwasz na boki lewo prawo i wychodzi , pierwszy raz jak wyjmowałem podważałem wkrętakiem od strony komory silnika - da się.
  • Poziom 10  
    Zrobione!!!!!!!! Przesuwanie dysz czy pierwszy czy piąty raz nic nie da ale wkrętak pomógł. Włożyłem w ten większy otwór taką małą płaską latarkę, następnie podniosłem wygłuszenie aby odsłonić otwory, włożyłem głowę i wkrętakiem nacisnąłem skrzydełko - pierwszy z prawej wyjąłem cały, a drugi z lewej skrzydełko się ułamało ale wyszedł. Wcześniej wężyki porozpinałem - spryskiwacz wyciąga się z takim krótkim wężykiem i nowy też trzeba włożyć z wężykiem(kupiłem silikonowy - 1 zł metr). Nowy wchodzi ciężko ale wskakuje i jest ok(założyłem dłuższe wężyki bo najpierw trzeba trafić wężykiem w dziurkę tą drugą a dopiero zamontować spryskiwacz). Wyczyściłem zaworek zwrotny, który jest w trójniku - zdejmuje się taki biały dekielek - tam jest sprężynka uwaga!!!!! aby nie zgubić - trzeba podwadzić nożem. Zmieniłem też wężyk w nadkolu bo stary się lał - nie zdejmowałem nadkola tylko - pompka jest z przodu przed prawym kołem - 3 śrubki torx 20 odchyla się i pompka jak na dłoni(potrzebny kanał - ja mam w garażu) wypiąłem stary wężyk ale nie od pompki tylko trochę wyżej zapiałem nowy puściłem dziurką koło pompy wspomagania do komory silnika zaraz jest otwór do błotnika i drutem przeciągnąłem do szyby gdzie wychodził stary. Stary obciąłem i zostawiłem (nie ruszałem nadkola a jest ok nic nie widać). Na masce w rogu jest taki plastik - trzeba go zdjąć - jedna śrubka i jeden zatrzask - trzeba drutem nacisnąć dziurkę i wysunąć - stary wyjąć odpiąć i wyrzucić, a nowy włożyć w takie blaszki(uchwyty) i gotowe(i z powrotem plastik).
    Tak ogólnie to dysze stare były popsute robiły ciśnienie i lało się tu gdzie nie trzeba - teraz jest ok - szyby czyste. Myślałem 4 dni - robiłem 3 godziny - ale jest satysfakcja. Dysze kupiłem na allegro po 5,5 zł za sztukę - są ok. wężyk 28,00 zł i 3 metry wężyków silikonowych po złotówce za metr bo nie wiedziałem jaki rozmiar będzie pasował. Może w serwisie było by taniej - ale ................... Dzięki wszystkim za pomoc.