Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baofeng BF-888S zastąpienie fabrycznej anteny

szamski 15 Jan 2019 19:55 1920 3
    szamski
    Level 3  
    Chciałbym choć trochę polepszyć komunikację na dalsze dystanse. Częstotliwość to 448.125 MHz. Czy jest może coś dostępnego na rynku, myślałem nad czymś typu Nagoya NA-701? Nie oczekuję jakieś rewolucji, bardziej chodzi o polepszenie aktualnego zasięgu.
    marcin.koz2910
    Level 27  
    Ja w swoim UV-5R mam dołożoną antenę Nagoya NA-771 i daje radę, lepiej odbiera i nadaje. Tylko że z racji większej długości anteny radio jest teraz trochę mniej poręczne, ale mi to nie przeszkadza.
    sdd
    Level 15  
    A czy nie jest tak, że "kitowa" antena jest bardziej szerokopasmowa (adekwatnie do zakresu radia), a ta Nagoya jest strojona tylko na częstotliwości amatorskie? Ja używam z Baofengiem UV-82 takiej i takiej (oczywiście w porównaniu z 888, to 82 ma fabryczną antenę z prawdziwego zdarzenia) i mam wrażenie, że jeśli chodzi o pasmo amatorskie to słyszę (i nadaję) lepiej, ale jeśli chodzi o słuchanie innych częstotliwości, to jednak fabryczna jest lepsza...
    wl.przemek
    Level 14  
    Witam.
    Czy w takim razie przy modelu BF-888S, również po zastosowaniu anteny Nagoya NA-771 poprawi się zasięg?