Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aerocool P7-850W - Wyłączanie komputera nie podczas testów, a w losowych momenta

15 Jan 2019 23:41 801 6
 • #1
  Anonymous
  Anonymous  
 • #2
  Aseri15
  Level 33  
  Wykonałeś bardzo wiele testów i opisałeś problem bardzo dokładnie.

  Co do karty, być może, że to ona powodowała problem. Jednak bardziej przyjrzałbym się chłodzeniu CPU. Czy jest to poprawnie zmontowane ? Pasta termoprzewodząca nałożona ?

  Jeżeli chodzi o listwę i bezpieczniki, musisz wiedzieć na początek, czy instalacja elektryczna w Twoim domu posiada uziemienie. Od tego bym zaczął. Druga sprawa, że każdy sprzęt inaczej reaguje na włączenie listwy. Niekoniecznie musi to być problem z zasilaczem, ale dopóki go nie podmienisz na inny i nie sprawdzisz, czy nadal tak się dzieje, to się nie dowiemy.

  Bardziej jednak obstawiam listwę/instalację, niż zasilacz.
 • #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • #4
  Aseri15
  Level 33  
  A nie możesz zamienić zasilaczy na próbę ? Czyli swój włożyć do tego drugiego komputera ?

  Bez tej wiedzy ciężko powiedzieć cokolwiek na ten temat. Możesz szukać winy w listwie, bo w sumie jak dla mnie to ona jest bardziej prawdopodobnym problemem. Spróbuj jakoś inaczej podłączyć PC do zasilania i testuj bez tej konkretnej listwy.
 • #5
  Piotr160292
  Level 38  
  Mnie to wygląda na zdechnięty zasilacz. Po pierwsze i przede wszystkim bym od tego zaczął. To, że zasilacz jest nowy, nie znaczy, że nie ma prawa być uszkodzony. Tak samo jak każde jedno urządzenie elektroniczne ma prawo do posiadania wady nabytej na etapie produkcji.
 • #6
  Aseri15
  Level 33  
  Być może i masz rację, ale na początek można zacząć od rzeczy łatwiejszej, czyli podłączyć komputer pod inne źródło prądu niż listwa.
 • #7
  Anonymous
  Anonymous