Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Focus mk2 lift - Licznik nie działa oraz brak kierunkowskazów

sedan666 16 Jan 2019 10:07 3951 7
    sedan666
    Level 9  
    Witam ,
    mam następujący problem z Focus mk2 fl 2008 ,
    objawia się to gaśnięciem całego licznika oraz zanikiem kierunkowskazów z przodu i z tyłu ( działają jedynie te w lusterkach)
    reszta rzeczy działa bez zarzutu .
    Po pewnym czasie licznik potrafi znów zadziałać na krótki czas kierunki powracają i tak cały czas .
    Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów,
    przejrzałem wszystkie złącza i zastosowałem kontakt spray wokół GEM ,
    to samo zrobiłem z licznikiem ,
    dodatkowo zostały poprawione nim luty ,
    i niestety bez poprawy .
    Brakuje mi już pomysłów a nie chce wymieniać części w ciemno .
    Proszę Państwa o pomoc .

Pozdrawiam.
    misiek-888
    Level 35  
    Zeskanuj błedy w aucie .
    piotrekwoj1
    Level 39  
    misiek-888 wrote:
    Zeskanuj błedy w aucie .

Chyba nawet nie przeczytałeś postu.
    sedan666 wrote:
    Diagnostyka komputerowa nie wykazała żadnych błędów

Wygląda to na zanik napięcia, ale dziwne to bo kierunki boczne i przednie są na tych samych przewodach.
    Podaj dokładne dane auta łącznie z tym czy masz automat do świateł.
    misiek-888
    Level 35  
    piotrekwoj1 wrote:
    Chyba nawet nie przeczytałeś postu.
    Przeczytałem . Brak jakiego kolwiek sterownika w tym wypadku licznika zostawia bład w innynych sterownikach więc stąd moja prośba .
    Piankos
    Level 9  
    Dokładnie taki sam problem u mnie został rozwiązany właśnie naprawą lutów na płytce głównej licznika. Dodatkowo auto gasło. Poprawiłem wszystkie od pinów głównej kostki przyłączeniowej. Pęknięcia były praktycznie niewidoczne. Od roku wszystko działa bez zarzutu
    Przy kolejnym zaniku wskazań licznika uderz kilkukrotnie otwartą dłonią w deskę nad licznikiem. W przypadku zmiany będziesz wiedział gdzie szukać
    sedan666
    Level 9  
    Po wnikliwej diagnostyce wywnioskowałem że winne są stabilizatory napiecia ,
    program pokazuje dziwne wartości .
    Zamiast wymieniać cały licznik postaram się go naprawić .
    poszukuję zatem zamiennika
    B44H11G oraz
    NCV4275

pierwszego za nic nie mogę znaleźć w Polsce
    Proszę o pomoc
    Ford Focus mk2 lift - Licznik nie działa oraz brak kierunkowskazów [img-1] Ford Focus mk2 lift - Licznik nie działa oraz brak kierunkowskazów
    damdam

Level 34  
    ten pierwszy to NPN , a drugi zastąpisz TLE4275, a oba w sumie kosztują tyle co cały licznik na znanym portalu :)
    nie zmienia to faktu że wypadałoby zrobić test sieci w IDS, bo nie wierzę w te "stabilizatory". Jakby TLE umarł to byś auta nie uruchomił , bo to nie zwykły licznik a HEC - hybrydowy zestaw wskaźników, łączący w sobie funkcje IPC i PATS.
    sedan666
    Level 9  
    Witam po dłuższej przerwie ,
    licznik został poddany naprawie w której zostały wymienione wyżej wymienione układy oraz zostały poprawione ewentualne zimne luty jednak nic z tego .
    Skończyło się na zakupie najtańszego licznika z anglika i przelutowania pamięci i od tej pory spokój i wszystko działa jak należy .
    Dziękuję za odpowiedzi i można zamknąć temat .