Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt DX-R5 Problem z nawigacją Sat

Jaco18 05 Wrz 2005 13:00 1449 4
  • #1 05 Wrz 2005 13:00
    Jaco18
    Poziom 26  

Witam, mam problem ze skalibrowaniem Radia damochodowego z Navigacją satelitarną. Model Blaupunkt DX-R5 (analog R52).

Pierwszym problemem jest wskaźnik poziomu sygnału - wskazuje minimalną wartość tak jakby nie łapał zasięgu, antena była montowana w róznych miejscach samochodu, jednak wskazania sie nie zmieniają.
    Po mimo tego radio lokalizuje przybliżone współżędne geograficzne, tak samo pokazuje też odległość do wpisanego obiektu w mieście (Wrocław).

Główny problem leży w tym że nie ma dokładności wskazań, niewiem tez jak przeprowadzić klaibrację w setupie menu - instrukcja jest tylo po norwesku :?: Jest tam ustawienie odległosci i predkosci ale co z tym zrobic ...? Może do radia trzeba podłaczyć sygnał z predkosciomierza?
    Narazie radio współpracuje tylko z anteną GPS.

Prosze o pomoc, na pewno ktoś się już zmierzył z podobnym problemem.
    Pozdrawiam

PS: załączam fragment instrukcji po norwesku

0 4
  • #2 05 Wrz 2005 15:46
    Jaco18
    Poziom 26  

Wiem już że potrzebny mi jest sygnał z czujnika obrotów dochodzący do prędkościomierza, żeby radio wiedziało że samochód się porusza, pytanie teraz jak wyprowadzić taki sygnał z samochodu. Jest to BMW5 z 93 roku disel. Liczniki są elektroniczne i zintegrowane z elektroniką któa znajduje się na płytce za nimi. Siedzą tam 2 scalalki ITT i troche elementów smd. Podejrzewam że na którymś z kabli doprowadzających sygnały (są tam 2 kostki - żółta i niebieska) wsytepuje potrzebny mi sygnał - pytanie tylko gdzie.... Schematu brak :/

0
  • Pomocny post
    #3 31 Sty 2006 13:35
    agulinek
    Poziom 12  

Sygnal Tacho:
    BMW 5er 1998-1995 E34 pod deska wskaznikow niebieska wtyczka pin 13 (brazowo-czerwony)
    (czasami dochodzi tez do radia funkcja Gala - biala wtyczka kabel bialo-czarny)

model 1991-1996 urzadzenie sterujace pod podlokietnikiem po stronie kierowcy czrna 8 pinowa wtyczka kabel bialo-czarny a przy radioodbiornikach fabrcznych rowniez bialo-czarny kabel

0
  • #4 14 Kwi 2006 11:25
    majster Ełk
    Poziom 12  

A model e-36 '91 ?? gdzie jest sygnał gala ??

0
  • #5 31 Sie 2006 22:33
    agulinek
    Poziom 12  

Troszke pozno......sory
    BMW serii 3er E36 1991-1998:
    Pod tablica liczników czarna wtyczka, kabl brazowo-czerwony lub brazowo-zolty

0