Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki schemat połączenia TV SAT zastosować przy rozdzieleniu sygnału na dwa odb.

16 Sty 2019 13:23 339 6
  • Poziom 3  
    Witam,

Przeszukałem forum, lecz nie znalazłem tematu odzwierciedlającego mój problem. Otóż :

Z multiswitcha na klatce schodowej mam pociągnięte do mieszkania dwa kable koncentryczne które kończą się w puszce w salonie. Obok znajduje się druga puszka w której jest jeden kabel koncentryczny który biegnie przez ścianę do sypialni. I teraz, jakie opcję połączenia wchodzą w grę oraz jakie gniazdka zamontować aby połączenie było odpowiednie do montażu dekoderów z wybranej sieci.

Chciałbym aby w salonie był dekoder telewizji satelitarnej, najepiej z funkcją nagrywania, natomiast w sypialni może być już albo multiroom albo zwykła telewizja naziemna. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to jakie gniazdka w takim wypadku należy montować w której puszce.

Jeżeli nie jest to możliwe, to jakie opcje wchodzą w grę? Mogę ostatecznie zrezygnować z dekodera mającego funkcję nagrywania na rzecz przerzucenia sygnału DVBT na drugi pokój, bądź multiroom.

Z góry dziękuje za pomoc ponieważ w tym temacie jestem zielony.
  • Poziom 35  
    Na te 2 kable założyć gniazdka RTV-SAT końcowe. Wyjścia SAT wykorzystasz w salonie do dekodera z nagrywaniem a wyjście TV wykorzystasz w przelocie do sypialni. Tam najlepiej założyć tylko atrapę gniazda. Jeżeli w sypialni chcesz mutiroom to musisz zrezygnować z nagrywania w salonie. Te 2 kable to są w jednej puszcze elektrycznej pojedynczej, czy zespolonej?
  • Poziom 3  
    Jaki schemat połączenia TV SAT zastosować przy rozdzieleniu sygnału na dwa odb.

Tak to wygląda. Nie mam niestety informacji o modelu multiswitcha i czy obsługuje zarówno DVBT i SAT. Najlepszą opcją z tego wynika byłoby zrobić multiroom. Dostałem informację również że jest możliwość dostarczenia telewizji kablowej za pomocą światłowodu. Nie orientuje się jak to wygląda technicznie czy światłowód czy telewizja SAT bedzie bardziej optymalna.
  • Poziom 35  
    No to prosta sprawa. W puszce, gdzie są 2 kable zakładasz gniazdo przelotowe RTV-SAT. W pozostałych gniazda końcowe. Co do wyboru oferty to sam musisz zadecydować.
  • Poziom 3  
    Tylko po co w takim razie dwa dali dwa osobne gniazda i po jednym kablu. Gniazdo przelotowe połączy jeden kabel z multiswitcha z kablem dodatkowym do sypialni dobrze rozumiem?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zakładając, że oba kable są podłączone do multiswitcha to masz do wykorzystania 2 sygnały sat + naziemna w obu pokojach. 1 sygnał sat wykorzystasz w salonie. Drugi albo do sypialni, albo do nagrywania.
  • Poziom 3  
    andpol 33 napisał:
    Zakładając, że oba kable są podłączone do multiswitcha to masz do wykorzystania 2 sygnały sat + naziemna w obu pokojach. 1 sygnał sat wykorzystasz w salonie. Drugi albo do sypialni, albo do nagrywania.
    .

Dziś będe zakładać gniazda. Założe zgodnie z Twoimi instrukcjami za które już teraz dziękuje. Dam znać jak poszło.