Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ESAM 2600 - woda zamiast kawy z zaparzacza

16 Sty 2019 18:09 402 10
  • Poziom 3  
    Witam 🙂
    Posiadam od 9 lat ESAM 2600.
    Ekspres był raz w serwisie, ale przez prawie 9 lat było super.
    Od dłuższego czasu coś się dzieje, nie wiem co i czy jest sens naprawy?
    Otóż:
    Ekspres włącza się (przy oczyszczaniu woda nie idzie z dysz tylko ze spieniarki), mleko można normalnie spienić.
    Wciskając przycisk zrobienia kawy cały proces przebiega bez problemu z tym, że czasem (nie ma to znaczenia kiedy i jak) zamiast kawy z dysz idzie sama woda ze spieniacza.
    Czy miewaliście takie problemy?? Ekspres był na bieżąco czyszczony i odkamieniany zgodnie z instrukcją.
    Będę wdzięczna za odpowiedź.
  • Poziom 37  
    Proponowałbym oddać do serwisu jeżeli Ci zależy. Jeżeli nie, myślę że najprościej będzie rozkręcić go, zmostkować czujnik zamknięcia drzwi i podejrzeć co on robi. Ja mam 3200 i dziwna sprawa bo mój ma czujnik i nie zainicjuje zaparzania jak nie ma kawy. Wychodzi na to że coś się stało że nie podaje kawy i po prostu ekspres ślepo podaje wodę a że w zaparzaczu kawy nie ma to leci woda.
  • Poziom 3  
    Woda leci ze spieniacza do mleka. A nie z dyszy od kawy. Nawet jak sie wlacza j wylacza to nie oczyszczaja sie dysze kawowe tylko ze spieniacza. Dysze nie sa zapchane
  • Poziom 37  
    Na pewno masz dociagniętą gałkę od spieniacza? Wychodzi na to, że zawór jest częściowo otwarty i elektronika to widzi, bo obok zawaoru jest włącznik który jest wciskany i wciśnięcie powoduje aktywację pompy i podanie pary wodnej na dyszę.

• Specjalista AGD
    E tam, głupoty piszecie :p

Sprawa banalna - puszcza zawór pary.
    Czy same uszczelki czy też coś z zaworem to dopiero po wewnętrznych oględzinach jednak jak najbardziej naprawa zalecana.
  • Poziom 3  
    Piotr160292 napisał:
    Na pewno masz dociągniętą gałkę od spieniacza? Wychodzi na to, że zawór jest częściowo otwarty i elektronika to widzi, bo obok zaworu jest włącznik który jest wciskany i wciśnięcie powoduje aktywację pompy i podanie pary wodnej na dyszę.

Mam raczej dociągniętą. Jak zaczyna się proces parzenia, później proces nalewania kawy (którego nie ma) i idzie woda ze spieniacza, to jak przekręcę gałkę, to woda nie leci w dużej ilości, ale jednak leci. Cały proces przebiega ok poza jednym małym wyjątkiem - nie mam kawy!! :( Nie wiem, czy opłaca mi się wysyłać go do serwisu.
  • Poziom 37  
    W takim razie hmmm, wychodzi na to, że faktycznie wszystko jest okej i puściły uszczelki. Groszowy temat, z palcem w tyłku do opanowania. Dziecko nawet sobie poradzi z tym. Jeżeli chodzi o wymianę uszczelek w zaworze to trzeba zdjąć gałkę, zdjąć panel frontowy i wtedy pociągnąć np. szczypcami przez szmatkę za ośkę zaworu do siebie i zejdzie. Uszczelki muszą być koloru czerwonego, ponieważ takowe są przeznaczone do kontaktu z żywnością i po wymianie o-ringów należy nasmarować je smarem silkonowym i z powrotem wcisnąć do wnętrza zaworu. Tutaj masz jak rozkręcić 3200: http://iknowsomething.com/naprawa-ekspresu-do-kawy-delonghi-magnifica/ . Wiem, to inny model, ale z tego co widzę są z wyglądu podobne, więc podejrzewam, że rozkręca się je podobnie. Przy okazji ma też opis jak wejść w menu serwisowe i co w jaki sposób spod niego się testuje, więc będziesz mogła spr. od razu aktywować przepływ wody przez blok i zobaczyć czy puszcza, czy nie bez konieczności marnowania kawy.
  • Poziom 3  
    Ekspres po wymianie uszczelek, smarowaniu, ogólnej konserwacji i robi słabą kawę...
  • Poziom 37  
    Słabą to znaczy? Masz na myśli że lurę?

• Specjalista AGD
    Kradzka napisał:
    Ekspres po wymianie uszczelek, smarowaniu, ogólnej konserwacji i robi słabą kawę...

Zdjęcia wyrzuconych krążków kawy poprosimy.
  • Poziom 3  
    Krazki kawy ok. A kawa slaba slabiusienka ... rodzaj kawy ten sam ktory byl przed serwisem