Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ESAM 2600 - woda zamiast kawy z zaparzacza

Kradzka 16 Jan 2019 18:09 2526 10
 • #1
  Kradzka
  Level 6  
  Witam 🙂
  Posiadam od 9 lat ESAM 2600.
  Ekspres był raz w serwisie, ale przez prawie 9 lat było super.
  Od dłuższego czasu coś się dzieje, nie wiem co i czy jest sens naprawy?
  Otóż:
  Ekspres włącza się (przy oczyszczaniu woda nie idzie z dysz tylko ze spieniarki), mleko można normalnie spienić.
  Wciskając przycisk zrobienia kawy cały proces przebiega bez problemu z tym, że czasem (nie ma to znaczenia kiedy i jak) zamiast kawy z dysz idzie sama woda ze spieniacza.
  Czy miewaliście takie problemy?? Ekspres był na bieżąco czyszczony i odkamieniany zgodnie z instrukcją.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
 • #2
  Piotr160292
  Level 38  
  Proponowałbym oddać do serwisu jeżeli Ci zależy. Jeżeli nie, myślę że najprościej będzie rozkręcić go, zmostkować czujnik zamknięcia drzwi i podejrzeć co on robi. Ja mam 3200 i dziwna sprawa bo mój ma czujnik i nie zainicjuje zaparzania jak nie ma kawy. Wychodzi na to że coś się stało że nie podaje kawy i po prostu ekspres ślepo podaje wodę a że w zaparzaczu kawy nie ma to leci woda.
 • #3
  Kradzka
  Level 6  
  Woda leci ze spieniacza do mleka. A nie z dyszy od kawy. Nawet jak sie wlacza j wylacza to nie oczyszczaja sie dysze kawowe tylko ze spieniacza. Dysze nie sa zapchane
 • #4
  Piotr160292
  Level 38  
  Na pewno masz dociagniętą gałkę od spieniacza? Wychodzi na to, że zawór jest częściowo otwarty i elektronika to widzi, bo obok zawaoru jest włącznik który jest wciskany i wciśnięcie powoduje aktywację pompy i podanie pary wodnej na dyszę.
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  E tam, głupoty piszecie :p

  Sprawa banalna - puszcza zawór pary.
  Czy same uszczelki czy też coś z zaworem to dopiero po wewnętrznych oględzinach jednak jak najbardziej naprawa zalecana.
 • #6
  Kradzka
  Level 6  
  Piotr160292 wrote:
  Na pewno masz dociągniętą gałkę od spieniacza? Wychodzi na to, że zawór jest częściowo otwarty i elektronika to widzi, bo obok zaworu jest włącznik który jest wciskany i wciśnięcie powoduje aktywację pompy i podanie pary wodnej na dyszę.  Mam raczej dociągniętą. Jak zaczyna się proces parzenia, później proces nalewania kawy (którego nie ma) i idzie woda ze spieniacza, to jak przekręcę gałkę, to woda nie leci w dużej ilości, ale jednak leci. Cały proces przebiega ok poza jednym małym wyjątkiem - nie mam kawy!! :( Nie wiem, czy opłaca mi się wysyłać go do serwisu.
 • #7
  Piotr160292
  Level 38  
  W takim razie hmmm, wychodzi na to, że faktycznie wszystko jest okej i puściły uszczelki. Groszowy temat, z palcem w tyłku do opanowania. Dziecko nawet sobie poradzi z tym. Jeżeli chodzi o wymianę uszczelek w zaworze to trzeba zdjąć gałkę, zdjąć panel frontowy i wtedy pociągnąć np. szczypcami przez szmatkę za ośkę zaworu do siebie i zejdzie. Uszczelki muszą być koloru czerwonego, ponieważ takowe są przeznaczone do kontaktu z żywnością i po wymianie o-ringów należy nasmarować je smarem silkonowym i z powrotem wcisnąć do wnętrza zaworu. Tutaj masz jak rozkręcić 3200: http://iknowsomething.com/naprawa-ekspresu-do-kawy-delonghi-magnifica/ . Wiem, to inny model, ale z tego co widzę są z wyglądu podobne, więc podejrzewam, że rozkręca się je podobnie. Przy okazji ma też opis jak wejść w menu serwisowe i co w jaki sposób spod niego się testuje, więc będziesz mogła spr. od razu aktywować przepływ wody przez blok i zobaczyć czy puszcza, czy nie bez konieczności marnowania kawy.
 • #8
  Kradzka
  Level 6  
  Ekspres po wymianie uszczelek, smarowaniu, ogólnej konserwacji i robi słabą kawę...
 • #9
  Piotr160292
  Level 38  
  Słabą to znaczy? Masz na myśli że lurę?
 • #10
  nioop

  Home appliances specialist
  Kradzka wrote:
  Ekspres po wymianie uszczelek, smarowaniu, ogólnej konserwacji i robi słabą kawę...


  Zdjęcia wyrzuconych krążków kawy poprosimy.
 • #11
  Kradzka
  Level 6  
  Krazki kawy ok. A kawa slaba slabiusienka ... rodzaj kawy ten sam ktory byl przed serwisem