Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi ESAM 2600 - woda zamiast kawy z zaparzacza

Kradzka 16 Jan 2019 18:09 1959 10
 • #1
  Kradzka
  Level 4  
  Witam 🙂
  Posiadam od 9 lat ESAM 2600.
  Ekspres był raz w serwisie, ale przez prawie 9 lat było super.
  Od dłuższego czasu coś się dzieje, nie wiem co i czy jest sens naprawy?
  Otóż:
  Ekspres włącza się (przy oczyszczaniu woda nie idzie z dysz tylko ze spieniarki), mleko można normalnie spienić.
  Wciskając przycisk zrobienia kawy cały proces przebiega bez problemu z tym, że czasem (nie ma to znaczenia kiedy i jak) zamiast kawy z dysz idzie sama woda ze spieniacza.
  Czy miewaliście takie problemy?? Ekspres był na bieżąco czyszczony i odkamieniany zgodnie z instrukcją.
  Będę wdzięczna za odpowiedź.
 • #2
  Piotr160292
  Level 38  
  Proponowałbym oddać do serwisu jeżeli Ci zależy. Jeżeli nie, myślę że najprościej będzie rozkręcić go, zmostkować czujnik zamknięcia drzwi i podejrzeć co on robi. Ja mam 3200 i dziwna sprawa bo mój ma czujnik i nie zainicjuje zaparzania jak nie ma kawy. Wychodzi na to że coś się stało że nie podaje kawy i po prostu ekspres ślepo podaje wodę a że w zaparzaczu kawy nie ma to leci woda.
 • #3
  Kradzka
  Level 4  
  Woda leci ze spieniacza do mleka. A nie z dyszy od kawy. Nawet jak sie wlacza j wylacza to nie oczyszczaja sie dysze kawowe tylko ze spieniacza. Dysze nie sa zapchane
 • #4
  Piotr160292
  Level 38  
  Na pewno masz dociagniętą gałkę od spieniacza? Wychodzi na to, że zawór jest częściowo otwarty i elektronika to widzi, bo obok zawaoru jest włącznik który jest wciskany i wciśnięcie powoduje aktywację pompy i podanie pary wodnej na dyszę.
 • #5
  nioop

  Home appliances specialist
  E tam, głupoty piszecie :p

  Sprawa banalna - puszcza zawór pary.
  Czy same uszczelki czy też coś z zaworem to dopiero po wewnętrznych oględzinach jednak jak najbardziej naprawa zalecana.
 • #6
  Kradzka
  Level 4  
  Piotr160292 wrote:
  Na pewno masz dociągniętą gałkę od spieniacza? Wychodzi na to, że zawór jest częściowo otwarty i elektronika to widzi, bo obok zaworu jest włącznik który jest wciskany i wciśnięcie powoduje aktywację pompy i podanie pary wodnej na dyszę.  Mam raczej dociągniętą. Jak zaczyna się proces parzenia, później proces nalewania kawy (którego nie ma) i idzie woda ze spieniacza, to jak przekręcę gałkę, to woda nie leci w dużej ilości, ale jednak leci. Cały proces przebiega ok poza jednym małym wyjątkiem - nie mam kawy!! :( Nie wiem, czy opłaca mi się wysyłać go do serwisu.
 • #7
  Piotr160292
  Level 38  
  W takim razie hmmm, wychodzi na to, że faktycznie wszystko jest okej i puściły uszczelki. Groszowy temat, z palcem w tyłku do opanowania. Dziecko nawet sobie poradzi z tym. Jeżeli chodzi o wymianę uszczelek w zaworze to trzeba zdjąć gałkę, zdjąć panel frontowy i wtedy pociągnąć np. szczypcami przez szmatkę za ośkę zaworu do siebie i zejdzie. Uszczelki muszą być koloru czerwonego, ponieważ takowe są przeznaczone do kontaktu z żywnością i po wymianie o-ringów należy nasmarować je smarem silkonowym i z powrotem wcisnąć do wnętrza zaworu. Tutaj masz jak rozkręcić 3200: http://iknowsomething.com/naprawa-ekspresu-do-kawy-delonghi-magnifica/ . Wiem, to inny model, ale z tego co widzę są z wyglądu podobne, więc podejrzewam, że rozkręca się je podobnie. Przy okazji ma też opis jak wejść w menu serwisowe i co w jaki sposób spod niego się testuje, więc będziesz mogła spr. od razu aktywować przepływ wody przez blok i zobaczyć czy puszcza, czy nie bez konieczności marnowania kawy.
 • #8
  Kradzka
  Level 4  
  Ekspres po wymianie uszczelek, smarowaniu, ogólnej konserwacji i robi słabą kawę...
 • #9
  Piotr160292
  Level 38  
  Słabą to znaczy? Masz na myśli że lurę?
 • #10
  nioop

  Home appliances specialist
  Kradzka wrote:
  Ekspres po wymianie uszczelek, smarowaniu, ogólnej konserwacji i robi słabą kawę...


  Zdjęcia wyrzuconych krążków kawy poprosimy.
 • #11
  Kradzka
  Level 4  
  Krazki kawy ok. A kawa slaba slabiusienka ... rodzaj kawy ten sam ktory byl przed serwisem