Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1,6 96r

05 Wrz 2005 13:59 4504 5
  • Poziom 12  
    Samochód jak w tytule problem polega na tym ze podczas jazdy wyswietla sie lampka taka jak w załączniku w serwisie nie stwierdzono jakis nieprawidłowości a jednak nadal sie wyświetla co może być przyczyną może ktoś miał podobną sytuację :?:
  • Poziom 14  
    Jelsi nie ma kontrolki oddzielnej z symbolem automatycznej sk.b to jest to kontrolka awarii skrzyni automatycznej. jesli nie masz automatu, niesprawnośc silnika.
    Kolor kontrolki żółty.

Dodano po 31 [sekundy]:

Jelsi nie ma kontrolki oddzielnej z symbolem automatycznej sk.b to jest to kontrolka awarii skrzyni automatycznej. jesli nie masz automatu, niesprawnośc silnika.
    Kolor kontrolki żółty.
  • Poziom 12  
    Czy może to być spowoowane złym działaniem katalizatora?? , bo właśnie zaczął ziwnie brzęczeć i możliwe że potrzebna jest wymiana.
  • Poziom 22  
    Jeśli to faktycznie brzęczy katalizator i okaże się że jest uszkodzony to ma on duży wpływ na silnik i prawdopodobnie włancza się sygnalizacja silnika. Chyba że brzęczy ci tłumik.
  • Poziom 14  
    WIec tak, jesli masz dwie sondy jedna za a druga przed katalizatorem to możeliwe ze to jest przyczyna. z reguły brzxęczy blacha pod kat., i trzeba ja oberwac, wyrzucić i nie wjezdzac do lasu w okresie suszy. brzęczenie powinno ustac. Jeśli sonda tzw lambda jest tylko jedna to raczej nie jest to wina katalizatora, chyba ze sie pokruszył i zatkał, ale w tedy silnik nie miał by mocy. Ten test który nie wykazał nieprawidłowości to sciema, wiem z doświadczenia że w ASO to niektórzy pracownicy sa tylko wymieniaczami, nie umieli mi pomóc w naprawie sk. automatycznej. Diagnoza tez nic nie wykazała bo nie umieli posługiwac się sprzętem i kodami usterek które dostali. Jeśli masz gaz, to nie będe juz pisał do Ciebie zadnych postów, natomiast jelsi nie, to postaram się jakos cos doradzić. Nie dyskryminuję posiadaczy gazu, ale to w większosci rzeźbienie w G...które ktos zrobił tylko po to zeby zarobic kasę, a nie po to żeby to jezdziło.Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto