Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego Numark TCD05 nie czyta płyt i jak to naprawić?

pawelkam18 17 Jan 2019 00:41 309 5
    pawelkam18
    Level 9  
    Witam kupilem posiadam od niedawna zestaw 2 Playerów i miksera .Mikser jest sprawny , mam problem z 2 playerami po podlaczeniu do sieci uruchamiaja sie prawidlowo.Wkladam płytę Cd( próbowałem kilkanaście plyt) chwile czyta a potem wsykakuje ,, no disk" .Próbowałem na początek przeczyscic laser jak i cale playery od srodka .Spotkal sie ktos z podobnum problemem ? Prosze o porade,na co zwrócić uwage ?Posiadam jakąś tam wiedze na temat elektroniki ale z odtwarzaczami jeszcze nie bylo dane sie spotkac.
    mieszaczwcz
    Level 31  
    czy te dwa odtwarzacze CD mogą pracować niezależnie (bez podłączenia do czegokolwiek) i mają niezależne zasilania? napisz przynajmiej jaki to typ,marka...
  • Helpful post
    398216 Usunięty
    Level 43  
    pawelkam18 wrote:
    Prosze o porade

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620437.html
    mieszaczwcz wrote:
    czy te dwa odtwarzacze CD mogą pracować niezależnie (bez podłączenia do czegokolwiek) i mają niezależne zasilania? napisz przynajmiej jaki to typ,marka...
    pawelkam18 wrote:
    Numark TCD05
    - Google nie boli.
    pawelkam18
    Level 9  
    Tak pracują niezaleznie , do kazdego odtwarzacza jest kabel zasilający i wyjscie rca stereo

Dodano po 3 [minuty]:

To jest odtwarzacz dla Dj (tzw player)
    Numark TCD05
  • Helpful post
    mieszaczwcz
    Level 31  
    Trochę dziwne że w obydwu zaistniało podobne uszkodzenie. Ale jeśli zawsze eksplautowane były w tych samych warunkach w dodatku pochodzą z tej samej serii to możliwe jest że jednakowo się zużywały. Sprawdź czy wózki poruszają sie po prowadnicach bez wyczuwalnego oporu Jeśli mechanika i optyka jest OK to raczej czytniki do wymiany. Symbol czytnika znajduje się na jego korpusie często niezbędne jest wymontowanie. Sprawdź jeszcze raz optykę , dym papierosowy jest mordercą sprztu CD
  • Helpful post
    398216 Usunięty
    Level 43  
    pawelkam18 wrote:
    .Próbowałem na początek przeczyscic laser
    Tyle, że takie czyszczenie może być wykonane tylko "po wierzchu" - tylko górną powierzchnię soczewki można umyć. A brud, pył, a w szczególności dym papierosowy czy z dymiarki osadza się równomiernie na wszystkich powierzchniach - na dolnej powierzchni soczewki i lusterku półprzepuszczalnym również; a te są już niedostępne do czyszczenia bez uszkodzenia lasera (zawieszenie soczewki jest bardzo delikatne).
    Poza tym - nie wiemy jaka jest historia tych odtwarzaczy - możliwe (i to bardzo), że już "nasi tam byli" - może jakiś domorosły naprawiacz zwiększył prąd laserów, żeby "lepiej grały"?
    Zawsze w takim wypadku należy oczekiwać najgorszego scenariusza i zacząć od podstawienia 100% sprawnego lasera. Ruszy - OK, nie ruszy - szukamy dalej.