Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus C 330 - C 330, most tylny

kameleon222 17 Jan 2019 16:07 6456 1
    kameleon222
    User under supervision
    Witam, przeszukałem fora i znalazłem kilka podpowiedzi, jednak niewiele mi to pomogło. Ostatnio wjechałem Ursusem do garażu na montaż elektrycznego wspomagania. Stwierdziłem, że trzeba zajrzeć do zwolnic lub pod pokrywę pod siedzeniem, bo ostatnio coś zaczęło huczeć. Po uniesieniu ciągnika dziwne huczenie wydobywało się z prawej zwolnicy, jednak po ściągnięciu koła dużo ucichło, więc aktualnie jestem na razie na etapie wymiany łożysk, pomimo że wyglądają na całe. Kolejny luz zauważyłem na połączeniu koła atakującego z kołem talerzowym, koło atakujące ma luz osiowy i promieniowy natomiast koło talerzowe przesuwa się osiowo w prawo i lewo patrząc od tyłu ciągnika. Czytałem, że daje się podkładki dystansowe, jednak mam pytanie, w które miejsce one mają być podłożone. Co do luzu to wiem, że na używanym zestawie nie ma sensu ustawiać na kartkę, bo i tak przetnie tylko na około 1-1,5 mm, w załączniku film i zdjęcia
    kameleon222
    User under supervision
    Co prawda, bez pomocy ale się w miarę udało. Łożyska wymionie wydaje się że trochę pomogło. Co do luzu na walku atakujący to został usunięty przez dociagniecie nakrętki natomiast luz na kole talerzowym wystąpił z racji że wylamal się ząb prowadzący podkładki zabezpieczająca nakrętke niwelujaca luz na tym kole talerzowym. W skutek tego nakrętka kręciła się razem z podkładka. Aby ją wymienić musiał bym ściągać pochwy i wyciągać mechanizm roznicowy więc na tą chwilę dokrecilem nakrętki i zapunktowalem - pozostawiam tak do obserwacji.