Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Karta graficzna do 1000 zł

ogrzymar 17 Jan 2019 18:57 645 8
    ogrzymar
    Level 8  
    Witam,

Przymierzam się do wymiany grafiki. Jakiś czas temu wymieniłem podstawę oto co mam:
    Karta graficzna do 1000 zł
    Aktualnie mam staruszka GeForce GTX 650ti Boost 2GB od Gigabyte. Kwota jaką mam to ok 1000zł na coś ciekawego może być trochę więcej.
    cxzcxz123
    Level 32  
    GTX 1060 6GB 700-800 zł na rynku wtórnym. Oczywiście szukać z gwarancją

Z 30% szybsza GTX 1070 ceny się zaczynają chyba od 900 zł jak ktoś trafi dobrze. Generalnie między 900 a 1100 zł powinny być w zależności on wersji i wiadomo... od woli sprzedającego. Też szukać z gwarancją.

A jak prosto ze sklepu to masz do wyboru tylko GTX 1060/ RX 590. Ewentualnie mniej wydajne RX 570/ 580 w zależności jakiej wydajności oczekujesz. Ale ja tam ze sklepów nie lubię kupować, bo to żadna okazja kupowanie po sklepowych cenach :)
    Ajdahoa
    Level 6  
    A daj ktoś namiary na najtańszą 1070 nowa.
    n.vision
    Level 30  
    Co do uwagi toxicfakera - NITRO+ to chyba najporządniejsze modele RXów, tam co prawda wersja 4GB RAM, ale raczej Cię to nie zaboli.

używane GTX 1070 - unikaj wersji z turbiną, unikaj marki Inno3D. miło gdyby ktoś jednak przyznał się, że pokoparkowa:
    https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-kompu...-ele-1-3-1130&offerTypeBuyNow=1&price_to=1000

Jak będziesz robił testy po zakupie:
    *zwróć szczególną uwagę na temperatury rdzenia
    *głośność pracy wentylatorów, pokoparki miewają z tymi rzeczami problem
    *sprawdź czy bios jest aktualny (tak, często mają modyfikowane biosy i nie można wgrać najnowszych sterowników)

Możesz zresztą o te wszystkie rzeczy zapytać, psychicznie łatwiej zwraca się w razie niezgodności towaru z opisem
    ogrzymar
    Level 8  
    Nitro wydaje się być fajną opcją. Rakiety nie potrzebuje bo specjalnie nie gram w najnowsze produkcje więc powinno starczyć. Dzięki za info.
    yasuma
    Level 10  
    Ja mam Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8GB z pamięcią Samsunga dałem za nią 1250zł jeszcze na gwarancji ale wydaje mi się, że jak dobrze poszperasz w internecie to znajdziesz taniej. Oczywiście mam na myśli używkę bo nówki chodzą w dużo większych cenach. Ja jestem mega zadowolony z tej karty. Mega dobre chłodzenie i nowe giery śmigają aż miło. Może nawet w wolnej chwili pobawię się w jej podkręcenie by zobaczyć ile wyciągnie na maksa FPS na jakieś wymagającej gierce :P