Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zyskanie dalszego zasięgu na gp380 z pozycji stacjonarnej

17 Sty 2019 20:33 273 3
 • Poziom 3  
  Ostatnio przekopywałem internet w tej sprawie chociaż jest go bardzo mało dowiedziałem się mniej więcej że potrzebuję przejściówkę na BNC ( http://sklep.lewel.pl/produkt/hln9756.html ) oraz jakąś antenę ( https://allegro.pl/antena-nagoya-ut-106-zlacze-bnc-skaner-i6988715695.html ) <-- oczywiście nie jestem pewien co do tego zestawu i jeśli ktoś to lepiej ogarnia to prosił bym aby podał swój zestaw . No i oczywiście jaki mogę zyskać zasięg jeśli ktoś wie ?
 • Pomocny post
  Poziom 2  
  Na jakie pasmo jest ta motorola bo widzę że były na 2m i 70cm. Podana antena obsłuży oba te pasma, razem z przejściówką którą podlinkowałeś będzie to działało ale z dystansem nie poszalejesz. Miałem kiedyś łączność na 70cm gdzie rozmówca pracował na gp300 z fabryczną anteną i mocą 1W a u mnie był Baofeng to przy dystansie niecałe 100km w terenie otwartym całkiem dobrze to szło. Można jeszcze zrobić jakąś prostą antenę kierunkową np. z taśmy mierniczej.
 • Poziom 3  
  Jeśli wspominasz o niecałych 100 km to było by to naprawdę super sprawą , głównie chodzi mi o nasłuch na terenie gminy na kanałach OSP/Strażackich . I niechciałem porywać się z tą inwestycją jeśli by to nie miało zadziałać , i pytanie jest takie czy z pozycji programowania radia nie będzie trzeba tego przerabiać czy będzie mogło zostać tak jak jest i wystarczy że podłączę tą antenę i będzie wszystko ok ?