Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 207 1,4 hdi - kompletny brak prądu

17 Sty 2019 20:57 804 10
  • Poziom 4  
    Witajcie, jestem nowy forum. Mam nadzieję że z waszą pomocą ogarnę problem. Mianowicie jestem posiadaczem pojazdu marki Peugeot 207 1,4 HDI. Wczoraj gdy żona próbowała otworzyć bagażnik nie było to możliwe(auto otwarte) za to gdy pociągnęła za klamkę od bagażnika uruchomiły się wycieraczki przednie, po otwarcu drzwi kierowcy juz mogła otworzyć bagażnik, odpaliła auto i ruszyła, w trakcie jazdy wycieraczki żyły swoim życiem nie mogła ich wyłączyć raz się włączały za chwile wyłączały. Normalnie wróciła nim do domu, ale wycieraczki ciągle wariowały, a na drugi dzień w aucie zaginął prąd, nie działa zupełnie nic, zadna lampka kontrolka itp.
    Akumulator sprawdzony jest ok
    Masy pod maska są ok
    bezpieczniki są ok
    przy odłączaniu i podłączniu klemy pojawia się mała iskra
    Z gory dziekuję za wszelką pomoc.
  • Poziom 4  
    Akumulator jest dobry sprawdzałem go. Wkładałem również z innego auta i to samo: brak prądu w aucie :/
  • Poziom 28  
    Auto to jakiś świeży nabytek? Miało jakieś przejścia typu powódź, kolizja?
    Sprawdź porządnie połączenie akumulatora - np. podłączając żarówkę 55/60W między grubą śrubę alternatora a metalową częścią silnika/blacharki i mierząc po kolei spadek napięcia na przewodach zaczynając od słupków akumulatora.
    Sprawdzenie omomierzem niekoniecznie pozwoli wykryć słaby kontakt, może się on ujawnić przy większym prądzie - stąd żarówka o większej mocy.
  • Poziom 4  
    Auto mam od roku czasu i do tej pory nie sprawiało żadnych problemów, dzisiaj bede sprawdzał te napięcia. Jak coś ustale dam znać.
  • Poziom 4  
    Wczoraj poruszyłem puszka bezpieczników ta w środku BSI i auto ożyło :) Odpaliłem je normalnie i juz byłem zadowolony :) zgasiłem auto, wyszedłem z niego i patrzyłem na nie, auto nagle samo włączyło sobie światła mijania i wycieraczki machnęły 4 lub 5 razy gdy przestały zgasły też światła, auto juz nie ruszyło, kompletny brak prądu powrócił. Jutro jade na szrot po drugie bsi. Zobaczymy co z tego będzie, ponowne poruszenie ta puszką już nic nie dało.
  • Poziom 4  
    Właśnie po tej sytuacji wyjąłem bsi odłączyłem wszystkie kostki i podłączyłem je ponownie, wszystkie wsówki wyglądają jak nowe, jednak zabieg ten nie przyniósł żadnych efektów. Właśnie zakupiłem BSI o oznaczeniach takich jak na moim zobaczymy czy będzie jakiś efekt, nie kosztuje to zbyt wiele dlatego zaryzykuje.
  • Poziom 4  
    Właśnie włożyłem do auta drugie bsi i auto ożyło ale nie ma tak pięknie otóż auto nie odpala :/ Doczytałem że muszę je zaprogramować, ale wiadomo że przyczyną było bsi. Jutro wysyłam oba bsi(stare uszkodzone i drugie używane sprawne) do zgrania tego co potrzebne ze starego i zaprogramowania tego które kupiłem i zobaczymy jak to wyjdzie. Zabieg ten ma wykonać firma z miejscowości Bystra.
  • Poziom 4  
    Witam właśnie wróciło do mnie BSI po programowaniu :) Wszystko działa tak jak potrzeba. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie.
  • Poziom 4  
    Witam właśnie wróciło do mnie BSI po programowaniu :) Wszystko działa tak jak potrzeba. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie.

Dodano po 1 [minuty]:

Drugie BSI i programowanie go rozwiązało problem.