Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Daewoo ARW-304A - Typ potencjomteru.

17 Sty 2019 22:38 240 8
  • Poziom 10  
    Witajcie forumowicze, jak w tytule, w jaki sposób mogę określić jaki potencjometr, o jakich parametrach, powinienem kupić na wymianę ?
    Daewoo ARW-304A - Typ potencjomteru.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Potencjometr suwakowy regulacji głośności,wy lutuj po drugiej stronie jest napisana wartość
    10K....50K/A logarytmiczny.
    A - najczęściej oznacza charakterystykę Audio - czyli logarytmiczną w innych krajach a Polsce oznaczone są literką B. Coć takiego https://kazpol.com/potencjometr-suwakowy-50ka,id8058.html,
    ale czy długość jest taka sama?
  • Poziom 10  
    Wylutowałem i rzeczywiście jest napisane, ale mam problem ponieważ nie widzę litery A/B. Ponadto na stronie którą podałeś nie ma wymiarów i nie wiem czy ten będzie dobry.

Znalazłem podobny ale chyba nie do końca będzie pasował ...
    Potencjometr

Daewoo ARW-304A - Typ potencjomteru.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W regulacji głośności w 99% wypadków stosowane są potencjometry logarytmiczne. W regulacji barwy liniowe, w regulacji balansu - różnie - liniowe co prawda zawsze, ale często wykonania bywają różne (mono, stereo, M=N itp. ).
  • Poziom 10  
    Panowie a nie wiecie gdzie w sieci dostanę taki potencjometr ? Szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć. A może jest możliwość zamiany go na inny ?
  • Poziom 10  
    Tak szukałem, problemem jest dla mnie cena gdyż na stronie minimalne zamówienie to 30 zł, natomiast na All ten sam sklep ma aukcję (dodałem nawet wyżej link do aukcji) z 3 sztukami na raz i trochę bez sensu jest kupować o dwie sztuki więcej niż potrzebuję, a wiem że tego nie zużyję. Jeżeli nie będzie wyjścia to będę zmuszony kupić 3 sztuki ale wolałem najpierw zapytać.
  • Poziom 10  
    Panowie dziękuję za okazaną pomoc, temat zamykam.
  • Poziom 10  
    Panowie dziękuję za okazaną pomoc, temat zamykam.

Dodano po 1 [minuty]:

Zamówiłem ze strony sklepu jeden potencjometr a do 30 zł dobrałem rurki termokurczliwe.