Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kenwood DNX520VBT - Nie mogę namierzyć kabelka REVERSE

pitus1983 18 Jan 2019 07:56 1254 3
    pitus1983
    Level 5  
    Witam,
    Kenwood DNX520VBT - Nie mogę namierzyć kabelka REVERSE
    Kenwood DNX520VBT - Nie mogę namierzyć kabelka REVERSE
    Posiadam stacje multimedialną Kenwood DNX 520 VBT i mam problem z podpięciem kamerki cofania. Tzn wiem jak to teoretycznie zrobić i w połowie mam sukces bo kamerka puszcza obraz na ekran ale nie wzbudza się po wrzuceniu wstecznego biegu. Wiem czerwony kabelek podpiąć do REVERSE ale nie mam opisanych tych kabelków z kostki i nie wiem który to jest. Byłbym wdzięczny jakby mi ktoś zrobił zdjęcie swojej kostki albo napisał który to REVERSE albo który to pin na radiu. W samym radiu mam wejście iso 22 pin. Nie mogę znaleźć rozpiski pinów. Może ktoś z was posiada taką rozpiskę.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    pitus1983
    Level 5  
    Problem z załączaniem rozwiązany 😀 Ale ogólnie mój cel tylko w połowie. Pojechałem do sklepu car audio tam popatrzyłem na kostkę i po porównaniu z moją okazało się, że w mojej kostce jest pusty pin a nie REVERSE. Dorobiłem ten pin i podłączyłem i działa. Kamerka po wbiciu wstecznego załącza obraz z kamerki. Teraz mam inny problem. Na zapłonie kamerka działa idealnie natomiast po odpaleniu już nie. Skaczą paski i prawie nic nie widać. Czytałem coś żeby nie brać zasilania z żarówki tylko sterowanie z żarówki na przekaźnik a z zapalniczki zasilanie podłączyć myślicie że to pomoże? Jakieś sugestie?
  • Helpful post
    korek516
    Level 25  
    pitus1983 wrote:
    Czytałem coś żeby nie brać zasilania z żarówki tylko sterowanie z żarówki na przekaźnik a z zapalniczki zasilanie podłączyć myślicie że to pomoże? Jakieś sugestie?

Witam. I dobrze czytałeś, powodem drgań może być takt załączenia zasilania. W ten sposób body testuje żarówkę, czy jest spalona czy nie. Więc zasilanie stałe sobie weź np z zapalniczki lub innego źródła na przekaźnik a sterowanie z żarówki. Pozdrawiam.
    pitus1983
    Level 5  
    Witam,
    Problem rozwiązany :D Podpięcie przez przekaźnik pomogło teraz drgania obrazu są minimalne ale wszystko ładnie widać.