Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER - podświetlenie klawiatury

18 Sty 2019 09:02 1785 12
  • Poziom 15  
    Cześć,

Posiadam laptop ACER Aspire 5 A515-51G. Zastanawiam się czy istnieje możliwość zmienić podświetlanie klawiatury, żeby np świeciło ciągle tudzież wydłużyć czas podświetlenia?

Dzięki
  • Admin grupy komputery
    m4xon napisał:
    czy istnieje możliwość zmienić podświetlanie klawiatury, żeby np świeciło ciągle tudzież wydłużyć czas podświetlenia?
    A co z nim nie tak?
    Klawisze FN i F9 nie działają?
  • Poziom 15  
    działają, ale one tylko włączają lub wyłączają podświetlenie, a ja chciałbym wydłużyć podświetlenie, po 2 sekundach gaśnie i dla mnie to za mało
  • Admin grupy komputery
    Z podłączonym zasilaczem gaśnie? Opcje zasilania ustawione prawidłowo?
    No i nie wiem, czy nie ma w nim sensora który wygasza klawiaturę gdy jest jasno?
  • Poziom 15  
    z zasady pracuję bez zasilacza na lapku, szukałem w ustawieniach zasilania, ale nic co mogłoby stricte odpowiadać za podświetlenie klawiatury nie znalazłem
  • Admin grupy komputery
    Na samej baterii będzie wyłączać podświetlanie - to normalne. Sprawdź działanie z zasilaczem.
  • Poziom 15  
    dlatego szukam rozwiązania jak to obejść, żeby wydłużyć czas, gdzieś musi to być wpisane

• Poziom 43  
    W ustawieniach sterownika ME (Management Engine) lub w Quick Access nie ma żadnych opcji?
    https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/support-product/7861?b=1
  • Poziom 15  
    Jak dostać się do sterownika ME? w QA nie ma żadnych info
  • Poziom 15  
    zależy mi na tym, aby ustawić podświetlenie na ciągłe? Ktoś coś podpowie?
  • Poziom 8  
    Kurde, powiem Ci, że mam to samo z Acerem Swift 3. Nie sądziłem, że to może być tak irytujące. Nie brałem tego pod uwage przy zakupie zupełnie. Na moim poprzednim kompie lenovo y50-70 było wszystko okej. Świeciło ile chciałem i dopóki nie wyłączyłem.. a teraz ;/ Znalazłeś jakieś rozwiązanie z tego dziadostwa?
  • Poziom 1  
    Mam to samo u siebie i przeleciałem każdą stronę i nic. Też czekam na rozwiązanie.
  • Poziom 8  
    kwakx30 napisał:
    Mam to samo u siebie i przeleciałem każdą stronę i nic. Też czekam na rozwiązanie.

Hej, pisałem z ekipą Acer'a na czacie i kazali mi zaktualizować biosa do najnowszej wersji i poszukać w jego settings opcji świecącej klawiatury. Niestety nie było. Facet mówił, że te biosy są sukcesywnie aktualizowane i ze prawdopodobnie kolejna aktualizacja zawierać bedzie już opcję zmienienia tego szkopułu.