Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem

slawekjang 18 Sty 2019 09:11 255 12
  • #1 18 Sty 2019 09:11
    slawekjang
    Poziom 12  

Dzień dobry
    Mam problem z jednym łożyskiem pralki Whirlpool AWE 4519/P - ładowana od góry.
    Rozebrałem osłony boczne i zdjąłem (bez żadnych problemów) łożysko od strony zasilania - fot.1. Z drugiej strony poszło całkiem źle... Podważyłem z dwu stron kluczem i efekt jak na fot.2 i fot.3. Plastik lekko się wysunął aż wreszcie strzelił.
    To jeszcze nie problem, bo cały ten plastik mam zamiar wymienić, ale nie mogę dalej tego ściągnąć, ponadto śruba centralna była tak mocno dokręcona, że przekręcił mi się klucz...

Dodam też, że chyba już ktoś w tej pralce grzebał wcześniej, bo plastik był mocno nadszarpnięty. Czy możecie mi panowie poradzić, jak się zabrać do tego dalej? Rozumiem, że ta śruba dociska łożysko i bez rozkręcenia jej nie wyjmę plastiku, vringów i samego łożyska?
    Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem

0 12
  • Pomocny post
    #2 18 Sty 2019 09:18
    tomrom1985
    Poziom 30  

Jak masz wyrobioną śrubę, to robisz tak, że nabijasz większego torxa lub klucze typu spin - to takie torxy, tylko z większą ilością wcięć.

0
  • #3 18 Sty 2019 09:29
    slawekjang
    Poziom 12  

Dzięki za szybką odpowiedź.
    Ok, nabijam torxa na przykład i odkręcam, trzymając bęben, bo on się wtedy będzie obracał?
    Z drugiej strony nie mam jeszcze wkręconego łożyska, jest rozebrane.

0
  • #4 18 Sty 2019 09:31
    tomrom1985
    Poziom 30  

Poproś kogoś o pomoc abyś mógł skupić się tylko na odkręcaniu bo jak ją jeszcze dodatkowo obrobisz to wtedy widzę już tylko naspawania małym natężeniem nakrętki i zablokowanie kluczem a potem cała śruba do wymiany.

0
  • #5 18 Sty 2019 20:53
    wiesiekmisiek
    Poziom 25  

Pożycz ewentualnie od sąsiada impact i sam odkręcisz bez trzymania nawet bębna. Śruby były wkręcane z zastosowaniem kleju .

0
  • #6 18 Sty 2019 22:28
    zhudomel
    Specjalista AGD

Ta śruba przecież jest prawie wykręcona. Chwycisz morsem i pójdzie. Ale nowy, dobry klucz i tak potrzebny, żeby to zmontować.
    Coś nie widzę na tych zdjęciach, żeby była potrzeba wymiany łożysk.

0
  • #7 22 Sty 2019 18:42
    slawekjang
    Poziom 12  

Dziękuję Panowie,
    Zrobiłem tak jak radziliscie i udało sie.
    Mam jeszcze pytanie, skoro rozebralem pralke, to moze warto cos sprawdzic jeszcze? Chce mies spokój na pare lat ;)

0
  • #8 22 Sty 2019 19:15
    skryn
    Admin grupy AGD

slawekjang napisał:
    moze warto cos sprawdzic jeszcze? Chce mies spokój na pare lat ;)

Nie znasz dnia, ani godziny w tym urządzeniu. Tam nic się nie sprawdza, tylko pierze do następnej nieprzewidzianej awarii.

0
  • #9 24 Sty 2019 09:10
    tomrom1985
    Poziom 30  

Dokładnie tak jak skryn powiedział - nie da się przewidzieć. Jedynie co można zweryfikować to np. stan paska, obejmy gum, gumy czy stan wiązki, ale i tak nie przewidzisz co może paść następnego. Choć jest jeden wyjątek - pralka whirlpool AWO D 5520P, która psuje się w tych samych cyklach, a przynajmniej zbliżonych.

0
  • #10 24 Sty 2019 21:40
    slawekjang
    Poziom 12  

Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem
    Panowie.
    Niestety podkusiło mnie jeszcze i pomyślałem, że sprawdzę jaki jest stan grzałki. Chcąc wyciągnąć grzałkę- była bardzo zakamieniona i "nie chciała wyjść". Więc niestety rozkręciłem bęben. Po odkamienianiu skręciłem wszystko do kupy i sprawdziłem czy działa. Działać, działa, ale jest nieszczelna i leje się z obudowy z okolic grzałki, ale to nie sama grzałka, tylko połączenie tej obudowy (jak na zdjęciu).
    Moje pytanie:
    Idzie kupić uszczelkę do plastikowego bębna i jak się nazywa? Czy może lepiej silikon?

0
  • #12 24 Sty 2019 21:46
    Paw_el

Specjalista AGD

Oczyścić dokładnie starą i uszczelkę plus silikon powinien dać radę

0
  • #13 24 Sty 2019 21:52
    tomrom1985
    Poziom 30  

Ewentualnie jak ktoś nie chce używać silikonu to posmarować wazelina. Guma będzie bardziej plastyczna i podatna na ułożenie

0