Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem

18 Sty 2019 09:11 384 12
 • Poziom 12  
  Dzień dobry
  Mam problem z jednym łożyskiem pralki Whirlpool AWE 4519/P - ładowana od góry.
  Rozebrałem osłony boczne i zdjąłem (bez żadnych problemów) łożysko od strony zasilania - fot.1. Z drugiej strony poszło całkiem źle... Podważyłem z dwu stron kluczem i efekt jak na fot.2 i fot.3. Plastik lekko się wysunął aż wreszcie strzelił.
  To jeszcze nie problem, bo cały ten plastik mam zamiar wymienić, ale nie mogę dalej tego ściągnąć, ponadto śruba centralna była tak mocno dokręcona, że przekręcił mi się klucz...

  Dodam też, że chyba już ktoś w tej pralce grzebał wcześniej, bo plastik był mocno nadszarpnięty. Czy możecie mi panowie poradzić, jak się zabrać do tego dalej? Rozumiem, że ta śruba dociska łożysko i bez rozkręcenia jej nie wyjmę plastiku, vringów i samego łożyska?
  Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem
 • TermopastyTermopasty
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Jak masz wyrobioną śrubę, to robisz tak, że nabijasz większego torxa lub klucze typu spin - to takie torxy, tylko z większą ilością wcięć.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 12  
  Dzięki za szybką odpowiedź.
  Ok, nabijam torxa na przykład i odkręcam, trzymając bęben, bo on się wtedy będzie obracał?
  Z drugiej strony nie mam jeszcze wkręconego łożyska, jest rozebrane.
 • Poziom 30  
  Poproś kogoś o pomoc abyś mógł skupić się tylko na odkręcaniu bo jak ją jeszcze dodatkowo obrobisz to wtedy widzę już tylko naspawania małym natężeniem nakrętki i zablokowanie kluczem a potem cała śruba do wymiany.
 • Poziom 28  
  Pożycz ewentualnie od sąsiada impact i sam odkręcisz bez trzymania nawet bębna. Śruby były wkręcane z zastosowaniem kleju .
 • Specjalista AGD
  Ta śruba przecież jest prawie wykręcona. Chwycisz morsem i pójdzie. Ale nowy, dobry klucz i tak potrzebny, żeby to zmontować.
  Coś nie widzę na tych zdjęciach, żeby była potrzeba wymiany łożysk.
 • Poziom 12  
  Dziękuję Panowie,
  Zrobiłem tak jak radziliscie i udało sie.
  Mam jeszcze pytanie, skoro rozebralem pralke, to moze warto cos sprawdzic jeszcze? Chce mies spokój na pare lat ;)
 • Poziom 1  
 • Poziom 30  
  Dokładnie tak jak skryn powiedział - nie da się przewidzieć. Jedynie co można zweryfikować to np. stan paska, obejmy gum, gumy czy stan wiązki, ale i tak nie przewidzisz co może paść następnego. Choć jest jeden wyjątek - pralka whirlpool AWO D 5520P, która psuje się w tych samych cyklach, a przynajmniej zbliżonych.
 • Poziom 12  
  Pralka Whirlpool AWE4519/P - mam problem z jednym łożyskiem
  Panowie.
  Niestety podkusiło mnie jeszcze i pomyślałem, że sprawdzę jaki jest stan grzałki. Chcąc wyciągnąć grzałkę- była bardzo zakamieniona i "nie chciała wyjść". Więc niestety rozkręciłem bęben. Po odkamienianiu skręciłem wszystko do kupy i sprawdziłem czy działa. Działać, działa, ale jest nieszczelna i leje się z obudowy z okolic grzałki, ale to nie sama grzałka, tylko połączenie tej obudowy (jak na zdjęciu).
  Moje pytanie:
  Idzie kupić uszczelkę do plastikowego bębna i jak się nazywa? Czy może lepiej silikon?

 • Specjalista AGD
  Oczyścić dokładnie starą i uszczelkę plus silikon powinien dać radę
 • Poziom 30  
  Ewentualnie jak ktoś nie chce używać silikonu to posmarować wazelina. Guma będzie bardziej plastyczna i podatna na ułożenie