Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TV do salonu 25m2 - 70/75 cali, w przedzialne 6000 - 8500 PLN

18 Sty 2019 12:37 1002 28
  • Poziom 3  
    Witam, jeżeli to możliwe to proszę o pomoc w wyborze TV:

Głównie zastanawiam się między:
    1) Sony Bravia KD-75XF8596
    2) Sony Bravia KD-70XF8305B
    Czy macie może inną propozycję?

Cel -> głównie oglądanie filmów cda/dvd/netflix

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok 4 m (można bliżej)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - najlepiej wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - ekspozycja na (południowy) zachód, popołudniami do wieczora świeci
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp Aquos 40 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetny obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nie rozumiem pytania :)
    10 .Jakie urządzenia? czasem PS3; kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4-8
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy z cda/dvd, kanały informacyjne, netflix
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? okazyjnie, gł. żeby puścić youtube/cda
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? rzadko
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 70-75 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczory
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 - 8500
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? to byłby dopiero drugi, poprzedni mam ok 7 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? nie
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się tylko, czy nie wziąć mniejszej przekątnej, tzn. np 65 lub 70 cali, a zainwestować w lepsze kino domowe.

Czy, zachowując jakość tego Philipsa są porównywalne telewizory 65 i 70?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    UE75NU8002 - ten model jest o klasę lepszy od Philipsa na IPS .Jakością obrazu oraz poziomem efektu HDR podany Samsung wygrywa z Philipsem.Dodatkowo Samsung ma dużo lepszy system upłynniania obrazu ,w Philipsach działa on fatalnie (agresywnie).Przy wielkości 75" cali wszystkie wady IPS będą kłuć po oczach (chyba że oglądasz pod dużym kątem to wtedy ma sens matryca IPS).Kolejną sprawą jest wadliwość produktów Philipsa, coraz więcej użytkowników ma problem z zakurzonymi matrycami (ostatnio flagowe LCD PUS8102).Zastanów się dobrze bo obsługa po-sprzedażowa chińskiego TPV Vision (to oni mają prawa do marki TV Philips) nie jest na najwyższym poziomie.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Sony XF83 dużo lepszy - XF85 jest niestety na IPS-ie.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 3  
    A co sądzicie o Sony Bravia KD-70XF8305B ?

Pytam gł. ze względu na cenę (przeszło 2 000 taniej), a matryca va.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Moim zdaniem optymalny wybór w tej cenie.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Sony 70XF8305 to chyba optymalny wybór dla Ciebie.
    VA, 120Hz, sensowny rozmiar jak na 4m.

Może jednak coś lepszego ale 65 cali ? np Sony 65XF9005. Tutaj masz już FALD, który daje dobry efekt w filmach, serialach....

Na CDA jakość sygnału jest raczej marna, Netflix w 4K lepiej.

Philipsa sobie odpuść. Zagadzam sie z opinią r2d2.
    Za dużo problemów w ostatnich latach, co gorsza ostatnio także w dobrych seriach jakimi wcześniej były 8 i 9...
  • Poziom 23  
    Rok temu kupiłem w tej cenie 75XE9005. Inna kwestia to to, że u mnie znają pojęcie "wyprzedaż" ..
  • Poziom 19  
    Ludwik XVI napisał:
    Sony 70XF8305 to chyba optymalny wybór dla Ciebie.
    VA, 120Hz, sensowny rozmiar jak na 4m.

Może jednak coś lepszego ale 65 cali ? np Sony 65XF9005. Tutaj masz już FALD, który daje dobry efekt w filmach, serialach....

W sumie - można mieć w tej cenie też Samsunga 75NU8002 - a 75" przy 4 metrach też nie będzie przesadnie duży :).
  • Poziom 1  
  • Poziom 19  
    Jeśli chodzi o jakość obrazu - zgoda.
  • Poziom 3  
    Czyli Podsumowując Wasze, bardzo cenne dla mnie, rady:

1. Jeżeli chce iść w jakość, to przy tym pułapie cenowym, proponowany model LG 65 B8.

2. Jeżeli chce iść w trochę mniejszą jakość, a większy rozmiar, to Samsung 75 UE7000.

3. Ewentualnie „budżetowo” Sony 70’.

Niestety z dwoma Phlipsami w mojej rodzinie również przeboje. Z jednej strony staram się pojedynczymi przypadkami nie zrażać do marki, ale z drugiej jeżeli mam alternatywę, to wolę sobie odpuścić.

Wiadomo, że finalnie sam będę musiał zdecydować, ale z Waszej perspektywy do oglądania filmów zarówno HD, Full HD, jak i 4K + telewizji informacyjnej, patrząc na wprost ekranu z odległości 3 do 4 m, którą opcję byście wybrali?
  • Poziom 19  
    Sony jest lepszy od Samsunga, i to sporo - ale ciut mniejszy.
  • Poziom 3  
    TomaszOstrowski napisał:

2. Jeżeli chce iść w trochę mniejszą jakość, a większy rozmiar, to Samsung 75 UE7000

Przepraszam, oczywiście mój błąd – chodziło o Samsung 75 NU8002
  • Poziom 19  
    Ludwik XVI napisał:
    ja bym postawił na Sony 70XF8305

Ja również :).

Muszę napisać do Sony, żeby mi zaczęli odpalać jakiś procent od sprzedaży, ale w LCD w Europie faktycznie nie mają konkurencji...
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    LOCOLOCO napisał:
    Masz nowego Sharpa 70UI93 za 4999 zl i drugi telewizor 40" za 2000 zł - gratis
    SHarp na matrycy UV2A z Japonii.

Skończ wypisywać tego typu głupoty .To że matryca jest z Japonii nie oznacza że to dobry model ,tym bardziej że składany w Turcji przez Vestela . Sama matryca to niewielki procent ,który decyduje o jakości obrazu oraz produktu.Równie dobrze można napisać że Sharp to obecnie tureckie telewizory .Gdybym miał w podpisie branża wstydziłbym się pisać takie teksty ,których celem jest świadome wprowadzanie w błąd potencjalnych nabywców.Już podobnie robiłeś w przypadku Skymastera, pisząc że ma podzespoły oraz matrycę Samsunga .Niestety nie oznacza to że za niską cenę dostaniemy jakość produktów Samsunga.Idąc takim idiotycznym tokiem myślenia Iphony to Samsungi ponieważ mają sporo podzespołów od Samsunga .Takie porównywanie to czysty idiotyzm ...
  • Moderator RTV Co kupić
    Sharp juz nic nie ma swojego - to tak a priori.
    Nie Łysomice, a Ostaszewo ;)
    Sharpa przejął UMC (słowacki kapitał właściciel min Blaupunkta czy Techniki)

Za Wikipedią:
    Od stycznia 2007 do końca 2014 roku firma Sharp posiadała też fabrykę telewizorów LCD w Ostaszewie koło Torunia. W 2014 roku słowacka spółka Universal Media Corporation i Sharp podpisały umowę, w ramach której UMC przejęła 100% udziałów w zakładzie produkującym telewizory. UMC otrzymała prawo do korzystania na terenie Europy z marki Sharp (projektowanie, produkcja i dystrybucja), zarówno jeśli chodzi o urządzenia audio, jak i video. Z kolei sprzedaż i marketing urządzeń gospodarstwa domowego w Europie (wyłączając niektóre kraje) zostały przejęte przez turecką firmę Vestel[6].
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Muszę przyznać że jednak pomyliłem fabryki(tylko dlatego że Vestel produkuje AGD Sharp). Teraz wypada napisać że Sharp to produkt krajowy, być może zawierający jakieś japońskie podzespoły :).Dalej uważam że to i tak nie świadczy o jakości, obecnie ta marka to budżetowe produkty niczym nie różniące się od podobnych modeli z matrycami 60Hz.Dodatkowo nowe modele mają kiepski Smart.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Smart w Sharpach to kaplica :(
    Poziom Saphi czy Linuxa w tanich Sony.
    Moim zdaniem o klase gorszy od MyHomeScreena Panasonica i lata świetlne za Tizenem, WebOsem czy Android TV.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Moderowany przez Ludwik XVI:

nie powielajmy obraźliwych słów wypowiadanych przez LocoLoco

@LOCOLOCO

Jak byś nie widział pomyłka została sprostowana (w przeciwieństwie do Ciebie potrafię przyznać się do błędu), nie zmienia to faktu że obecnie można napisać że to polskie telewizory .Skoro piszesz o oszukiwaniu to może odnieś się do swoich oszustw i kłamstw :
    1) Czy kopiowanie ustawień z jednego TV na drugi jest kalibracją (rozsyłanie takich samych wydruków ,pomimo że np:55 PUS 7303 ma zarówno matryce IPS jak i VA)
    2)Wszystkim oferujesz profesjonalną kalibrację w pakiecie nawet do modeli za 1999 ,to znaczy że wysyłasz profesjonalną firmę kalibracyjną w każdy region kraju i gratis kalibrują kupiony u Ciebie TV do posiadanych przez użytkownika źródeł sygnału ?

Proszę link dla potwierdzenie takich nieuczciwych praktyk (gdzie przyzwoitość ?):
    https://hdtvpolska.com/forum/topic/40556-kali...l-czy-co%C5%9B-warta-sklep-locolocohdtvcompl/
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W MediaMarkcie też można dostać ustawienia (ale chyba nie nazywają tego "kalibracją") za jedyne 390 zł chyba :D.
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Dzięki wszystkim za pomoc :)

Finalnie wybrałem LG OLED 65 B8. Z czasem będzie do sypialni i wtedy do salonu trafi oled 75 jak ceny pójdą w dół :)