Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mikrofala Whirlpool 858783110791 - Error 5 magnetron oryginał już niedostępny.

slawekmi 18 Jan 2019 14:47 1377 3
    slawekmi
    Level 9  
    Witam wszystkich i proszę o poradę.
    Kuchenka mikrofalowa AMW831/IX z dnia na dzień przestała działać (po 5 sek. przerywa każdy program i wyświetla Error 5). Autoryzowany serwis (MK w Markach pod Warszawa) stwierdził uszkodzenie magnetronu i inwertera. "Oryginalny" magnetron (C00325313) jest już niedostępny, nawet na magazynie centralnym, a więc dostałem info, że naprawa nie jest możliwa.

Na pytanie o możliwość zastosowania zamiennika (o ile takie istnieją) dostałem odpowiedź, że serwis tego nie zrobi bo nie weźmie za to odpowiedzialności.
    Pytanie do Szanownych Użytkowników: czy wymiana na magnetron typu no-name to sensowna i bezpieczna operacja? Musiałaby być wykonana poza siecią autoryzowanych serwisów (i pogwarancyjnie, więc odpłatnie), ale jeśli jest to standardowa procedura serwisowa, to wolałbym naprawić niż wyrzucać tę i kupować nową kuchenkę (ta ma 8 lat)…

Jeśli wyszukuję po podanym przez Dział Techniczny Whirlpoola numerze magnetronu wyskakuje mi taki model Toshiby (2M240H(PN): Link, ale część stron, a w tym ta z linku, twierdzi, że nie jest on odpowiedni do mojego modelu mikrofali. Ale są też takie, które twierdzą, że się nadaje. Jak szukam po "bardzo ważnym numerze sprzętu" to znajduję 2M236-M42: Link
    czyli jakieś chińskie no-name, które jednak na stronach anglojęzycznych występuję najczęściej z naklejką Panasonic.

Czy dobrze mi się wydaje, że te wszystkie magnetrony produkuje jedna albo parę fabryk w Chinach, a na końcu dostają one nalepki różnych firm? Jeśli tak, to wymiana chyba miałaby sens. Prośba o podpowiedź i ewent. wskazanie właściwego magnetronu, lub o info, że takiego działania w przypadku braku oryginalnej części nie powinienem zlecać.

No i zostaje jeszcze uszkodzony inwerter - muszę się dowiedzieć od technika co się uszkodziło i czy w grę wchodzi naprawa czy wymiana, ale jeśli działania z magnetronem nie dojdą do skutku, to tego nie ma nawet co ruszać.
    Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Ja na początek doprowadziłbym inwerter do stanu używalności, a magnetron to kupiłbym używany, jest tego dużo na znanych portalach. Ważne jest by pasowały mocowania, zbliżona moc (ilość żeberek chłodzenia i ich układ w linii działania wentylatora) oraz umiejscowienie konektorów przyłączeniowych. Zakup nowego magnetronu = nieopłacalna naprawa.
    slawekmi
    Level 9  
    Bardzo dziękuję za info.
    slawekmi
    Level 9  
    Inwerter naprawiony, magnetron wymieniony. Zamykam temat, dzięki za pomoc.