Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-1030D - Zacina kartki

przemek20011 18 Jan 2019 15:40 666 5
 • #1
  przemek20011
  Level 15  
  Witam, jako że z Waszą pomocą udało mi się naprawić jedną kyocerę to postanowiłem zreanimować druga którą mam w domu. Problem wygląda następująco, po wydrukowaniu kilku sztuk papieru zacina kartki w środkowym bębnie. Dzieje się tak samo przy duplexie. Wygląda jakby jakiś wałek się nagrzewał i zacinał kartki. Rozebrałem całą drukarkę i w tym miejscu co zacina kartki są jakieś dziwne smary i jakieś niebieskie "coś" oraz były pozostałości starej kartki. Wyczyszczenie powinno pomóc czy trzeba coś wymienić?

  Kyocera FS-1030D - Zacina kartki Kyocera FS-1030D - Zacina kartki Kyocera FS-1030D - Zacina kartki
 • #2
  Sir Charles
  Level 27  
  Przecież masz kawałek kartki pod flagą czujnika,zobacz czy jest ona prawidłowo osadzona.
  Ponadto widać dużą zadrę na wałku dociskowym.Te niebieskie to nie wiadomo co jest.Może smar a może ktoś zrobił wypełnienie dla wytartej tulejki.Wyczyść wszystko,zobacz jaki jest stan tulejek.Może cię nie ominąć wymiana docisku
 • #3
  krzys_ka
  Level 25  
  Na wejściu do pieca jest cała krawędź oklejona tonerem. Kiedy piec się nagrzeje to kartki przyklejają się do tej mazi i zawija krawędź, zacina. Niebieskie to pozostałości po tulejce wałka dociskowego.
 • #4
  przemek20011
  Level 15  
  Ok jutro to wszystko wyczyszczę, przedmucham i zobaczymy czy pomoże.

  Dodano po 17 [godziny] 40 [minuty]:

  Wyczyściłem, skręciłem i tak, druk jednostronny papieru nie zacina działa wszystko w porządku, ale przy duplexie jak wciąga kartkę to niestety zacina ją.
 • #6
  mmcinek
  Level 17  
  Pocieszę Cię, masz piec do wymiany. Są odkształcone prowadnice tulejek wałka dociskowego w wyniku czego przysuwa się on (ten wałek) w kierunku wyjścia papieru. Następnym etapem będzie zdzieranie warstw gumy. Niestety trzeba będzie się żegnać z tymi drukarkami.