Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer nie włącza się po wyłączeniu się samowolnie

18 Sty 2019 20:08 204 9
  • Poziom 3  
    Witam.

Mam dziwny przypadek z komputerem otóż działał dobrze żadnych problemów i zamontowałem kartę sieciową, po jakimś czasie komputer zgasł i zero reakcji na próby włączenia. Jedynie kiedy coś się dzieje to gdy wyłączam zasilacz na kilka sekund i włączam wtedy tak jakby komp dostawał prąd i po dosłownie 0,5sek gaśnie i to samo, odlaczalem kable przepinalem, wyciągałem ramy, kartę sieciową graficzna po prostu nic nie pomaga boje się że padła mi płyta główna lub zasilacz, ale z drugiej strony gdyby padła płyta to by się nie uruchomiła z podzespołami na pół sek, to samo zasilacz by nie dawał prądu. Już brakuje mi pomysłów co to może być, proszę o pomoc lub sugestie
  • Poziom 31  
    Na początek do sprawdzenia zasilacz.
    Pomierz napięcia.
  • Poziom 3  
    Niestety nie mam jak pomierzyć tych napięć, wiem że bez tego trudno zdecydować co to może być, ale zależy mi by to rozwiązać jak najszybciej, postaram się pożyczyć od lokatora zasilacz i sprawdzić czy będzie dobrze, ale jak dalej tak będzie to już nie mam pojęcia.
  • Poziom 43  
    Zostawić tylko 1 RAM i CPU,
    sprawdzić, i napisać czy coś się zmieniło

Jak dalej tak samo,
    wymienić zasilacz na sprawny np. pożyczony

napisać czy się zmieniło
  • Poziom 27  
    Witam
    To podmienić na dobry pożyczyć !
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Wyjąłem wszystko jak i odpialem wszystko i nic się nie zmieniło. niestety jednak nie pożyczę zasilacza ponieważ ma jakiś dziwny komputer z zasilaczem jakby od laptopa (wmontowany w podstawę kompa "gotowiec") No nic zostaje mi chyba jutro nieść do serwisu, skasują mnie pewnie srogo w Anglii ale co zrobić
  • Poziom 27  
    Witam
    A foto tego zasilacza ? A ma pojedyncze napięcie 12V 19V
  • Poziom 31  
    Nie masz więcej znajomych w UK?
    Za serwis rzeczywiście mogę Cię trochę skasować, a przyczyna może być błaha. Najtańszy miernik to kilkanaście złotych. Lub poszukać kogoś ze standardowym zasilaczem.
  • Poziom 37  
    Osaziomeczek napisał:
    ale z drugiej strony gdyby padła płyta to by się nie uruchomiła z podzespołami na pół sek

Jesteś w b. dużym błędzie. Wystarczy, że będziesz miał zwarty kondensator np. na zasilaniu procesora, albo MOSFET i bedzie dokładnie taki objaw. Komputer się natychmiastowo wyłącza, ponieważ wykrywa zwarcie. Trzeba poszukać teraz gdzie to zwarcie jest, radzę Ci się nauczyć na moim błędzie i nie włączać go. Ja już ten błąd kiedyś popełniłem i owszem - komputer się włączył, ale co z tego jak płyta się spaliła i włączył się z czarnym ekranem. Proponuję dla spokoju sumienia wstawić inny zasilacz, albo zmierzyć ten jak nie masz jak pożyczyć. Uważam, że naprawdę nie zbiedniejesz jak dasz 15-20 zł. za miernik, a przydać się może nie raz spr. bezpiecznik, czy baterie np. Jeżeli zasilacz odpada to wyjmij płytę z obudowy, rozbierz do zera zostawiając RAM, procesor i grafikę i wtedy zobacz.
  • Poziom 3  
    Okazało się że to płyta główna trzeba było wymienić na nową