Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie odkurzacza samochodowego pod gniazdo zapalniczki 24v lub przetwornic

18 Sty 2019 20:14 393 5
  • Poziom 6  
    Witam
    Nie wiedziałem w jakim dziale zadać pytanie(jeśli jest w złym to proszę o przeniesienie do odpowiedniego I przepraszam.)
    Kupiłem taki odkurzacz samochodowy Black&Decker Dustbuster Flexi PD1200AV-XK który zasilany jest na 12v. W ciężarówce mam tylko gniazda 24v oraz przetwornice z 24v na 220 moc 350W Max 500W.
    Nie chciałem kupować odkurzacza 24v bo w Internecie same buble A ten wydaje się fajny.
    Pytanie brzmi jak można to tanim kosztem uruchomic tak żeby działało?
    Czytałem coś o zasilaczach komputerowych ale nie do końca wiem czy to będzie działać
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Zamontuj dodatkowe gniazdo zapalniczki. Od akumulatora którego ujemna klema jest przewodem podłączona do masy auta, drugi przewód z dodatniej klemy tego akumulatora podciągnij do kabiny montując na tym przewodzie bezpiecznik samochodowy w obudowie.Wartość tego bezpiecznika nie może być mniejsza niż 10A i tak z karoserii samochodu masz - a poprowadzonego trzonka akumulatora masz+ 12V Poprowadzony przewód powinien być w koszulce izolacyjnej.Samo gniazdo bezpiecznika powinno być zamontowane od razu za skrzynką akumulatorów aby zabezpieczało poprowadzony przewód na całej długości.

Moderowany przez ociz:

Uszkodzone akumulatory odkupisz?
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 6  
    Zapomniałem dopisać że takie modyfikacje jak ciągnięcie nowych przewodów raczej nie wchodzi w grę bo auto jest nie moje i sami nic grzebać nie możemy bo auta z awariami tylko i wyłącznie w serwisie są naprawiane z redaktorem muszę coś pomyslec. Widziałem jeszcze coś takiego na allegro Link ale czy to nie jest zrobione że zwykłego zasilacza od laptopa?[/b]
    Drugą sprawa, ile taki odkurzacz może mieć Amper?
    Myślałem że może da radę jakoś taniej to podłączyć (max 30 zł powiedzmy) ale widzę że chyba będzie problem.
  • Poziom 34  
    W zasadzie taki samochodowy odkurzacz np taki jaki posiadam pobiera prąd rzędu 10A Możesz wejść na strony w internecie gdzie można nabyć taką przetwornicę 24/12V gdzie wszystkie urządzenia pochodzące z rozbiórek sprzętu wojskowego pochodzącego z demobilu.
  • Poziom 6  
    kierbedz4 napisał:
    W zasadzie taki samochodowy odkurzacz np taki jaki posiadam pobiera prąd rzędu 10A Możesz wejść na strony w internecie gdzie można nabyć taką przetwornicę 24/12V gdzie wszystkie urządzenia pochodzące z rozbiórek sprzętu wojskowego pochodzącego z demobilu.

Możesz mi kolego jakaś taka stronę podać, przesłać link do takiej przetwornicy? Szukałem na stronach z demobilu ale jakoś nic nie znalazlem