Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung WF80F5E3W2W - naprawa programatora pralki

havranek76 18 Jan 2019 21:26 6117 4
Texa Poland
    havranek76

Level 10  
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w naprawie programatora pralki Samsung WF80F5E3W2W? Pralka pierze do pewnego momentu, a potem staje. Niestety nie jest to zawsze ten sam moment. Przestaje pracować w różnych momentach. Co ciekawe, bywały całkiem długie okresy np. miesiąc, kilka tygodni gdzie pralka pracowała bez problemów i przestojów.

Sprawa ciągnie się od ponad 6 miesięcy, a ostatnio zacięcia bywają częściej. Zastanawiam się czy można jakoś przetestować i naprawić programator? Może są jakieś prawdopodobne uszkodzenia, np zawieszający się przekaźnik, wyschnięty elektrolit itp.. Ktoś ma jakieś doświadczenia?
  • Texa Poland
    młody2066
    Level 20  
    Przelutować programator na zimne luty.
    Parę przypadków miałem gdzie na triaku sterującym silnikiem były pęknięte luty i objawy takie jak u Ciebie.
  • Texa Poland
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Można ,,bawić się,, z modułem ale ta galareta to ręce opadają. Ja miałem błąd LE1 sygnalizowany na wyświetlaczu. Wszystko zostało poddane kontroli poza modułem oczywiście bo to zalanie galaretą zniechęca. Dłubaniem można tylko więcej bigosu narobić i trafiłem moduł używany z 3 letniej pralki tyle, że z 6kg a nie z ósemki jak moja . Pracuje na nim bez zarzutu do dzisiaj ( rozkład programów i sterowanie jota w jotę).
    A jaki błąd sygnalizuje Twoja pralka?Piszesz,, przestaje pracować,, - to za mało danych z wywiadu wstępnego. Co w tym czasie dzieje się na panelu, na wyświetlaczu, czy następuje całkowity brak zasilania - wszystko gaśnie? Sprawdzone zostało wszystko poza modułem?
    młody2066
    Level 20  
    Kolega opisał dokładnie ten sam przypadek który przerabiałem, dlatego zasugerowałem zimne luty, obstawiam że to jest ten problem.
    Do "galarety" rzeczywiście dużo cierpliwości potrzeba i delikatnie bo niedawno płyta mi pękła mimo że obchodziłem się jak z jajkiem.
    Axiiis
    Level 6  
    Witam,
    Mam ten sam problem z pralka, która ma 4 lata wsad 6kg. Pralka staje bez jakiegokolwiek błędu tak po prostu jakby ktoś pauzę włączył, a czasami nawet sama potrafi włączyć pauzę z dodatkiem dźwięku jak by ktoś przycisnął przycisk. Podaje Link do filmiku :arrow: Link. Zaznaczę, ze u mnie po tym jak pralka się zawiesi kliknę przycisk start / stop i ponownie przycisnę start/stop to zaczyna prac. Sprawdzone rury, zrobiona kalibracja, a sita wyczyszczone, oraz bęben i guma również. Nie Mam pojęcia jak to naprawić 🤔
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003