Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Google Earth Pro 2018 - Błąd certyfikatów SSL

19 Sty 2019 09:29 390 22
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Hej, jaką masz datę i godzinę na kompie?
  • Poziom 23  
    Ustaw w biosie prawidłowo datę oraz godzinę, i problemów nie będzie.
  • Poziom 23  
    A przeinstaluj Google Earth Pro i sprawdź
  • Poziom 15  
    A możesz kliknąć na "pokaż szczegóły"?
  • Poziom 15  
    Google earth powinny mieć tylko jednego wydawcę certyfikatu: Google Internet Authority
    A tu masz GlobalSign.
    GlobalSign będzie działać z przeglądarkami, ale na moje nie będzie działać z Google Earth.
    Ponieważ Google Earth ma inne systemy zabezpieczeń.
    Więc albo zainstaluj wersję Google Earth Pro 7.1.8 Albo usuń GlobalSign ewentualnie jeśli to możliwe, wy-edytuj i wprowadź wyjątki.
  • Poziom 15  
    boxtemar napisał:
    Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego instalator internetowy GoogleEarth w najnowszej wersji nie pobiera odpowiednich certyfikatów?

Zainstalowałam wersję
    Google Earth
    7.1.8.3036 (32-bit)
    i teraz jest o niebo lepiej, to znaczy, wyświetla się tylko i wyłącznie jednen błąd (bez podania szczeg.) podczas uruchamiania. Po kliknięciu KONTYNUUJ program działa normalnie.

Google Earth Pro 2018 - Błąd certyfikatów SSL

Jak ci napisałem, masz alternatywny serwer certyfikatów GlobalSign.
    Nie ma problemu przez przeglądarkę, bo to idzie przez porxy, ale Google Earth nie będzie działać z żadnym alternatywnym systemem certyfikacyjnym, musi mieć swój. Tu nie chodzi o "pobieranie" a o identyfikację.

Wersja 7.1.8 - nie ma tego zabezpieczenia, dlatego ci działa.
    Ale nowsze już działać nie będą.
    Odinstaluj GlobalSign, bo i tak jest on nie potrzebny a nie wiesz, czym tak naprawdę jest (może malware?).
  • Poziom 28  
    Możesz użyć jeszcze deko starszej wersji Google Earth 7.1.2.2041 - nie ma żadnych problemów.
  • Poziom 28  
    boxtemar napisał:
    Widać, "świat" małymi kroczkami zmierza do wypchania z rynku Windows vista/7/8/8.1 i zmuszenie ludzi do przejścia na ponoć dziś, jedynie "słuszyny" windows 10.

Tak, zapewne coś w tym jest ale ta wersja 7.1.2.2041 działa bez problemu na WinXP 64-bit i nie ma żadnych problemów z kh.google.com :-)
  • Poziom 15  
    Już ci pisałem, to nie chodzi o "pobieranie" certyfikatów, ale o serwer proxy do nich.
    Używasz jakiegoś serwera GlobalSign - to tak jak by pośrednik między tobą a Google Earth. Rozumiesz?
    Google Earth od któreś tam wersji, nie zezwala na używanie "pośredników" w autoryzacji certyfikacji.
    To jest twój problem z Google Earth - mam nadzieję, ze teraz rozumiesz.
    Taki "pośrednik" może być np. malware.
  • Spec od komputerów
    Proxy dostawcy, proxy antywirusa itd.

Sprawdz z innym laczem np. z internetm z telefonu.
  • Poziom 15  
    Kolobos napisał:
    Proxy dostawcy, proxy antywirusa itd.

Sprawdz z innym laczem np. z internetm z telefonu.

To mu nic nie da, bo jego Google Earth używa proxy serwerów do certyfikatów.
    To nie jest problem z łączem czy wersją Windowsa.

Dodano po 6 [minuty]:

boxtemar napisał:
    Internet to internet w Play. Mam kartę SIM w Nokii 8110 4G i z niej idzie internet przez wifi (HotSpot).
    Antywirusa nie mam. Gdy zamontuję kartę np. w modemie Huawei E3372 jest to samo.
    Innego internetu w domu nie mam.

PS. Dlaczego wszystkie odmiany Windows10 a na nim wszystkie wersje GoogleEarth działają poprawnie? Ten problem z certyfikatami SSL jest u mnie tylko i wyłącznie na Windows7 i 8.1 (na tym samym PC i na tym samym łączu internetowym)

To nie zależy od wersji Windowsa, iOS czy Linux.
    Ja nie napisałem, że ty masz malware, ja napisałem, że Google przestało tolerować proxy SSL ze względu na ewentualne malware.

Spróbuj tak:
    Control Panel > Network and Sharing Center > Manage wireless networks.
    Prawa myszka na twoją sieć i wybierz Properties
    Na zakładce Security kliknij Settings
    Odhacz: Validate server certificate
    I zobacz czy to coś pomogło.