Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROUTER FRITZBOX 6890 - TELEFON

19 Sty 2019 10:47 180 1
 • Poziom 1  
  Witajcie,
  jestem nowy na forum i szukam rozwiązania problemu telefonu a dokładnie jest tak:

  Posiadam router Fritzbox 6890. Jest to wypasiony router z wbudowana centralą telefoniczną i wszystkimi bajerami(sekretarki, nagrywanie zapowiedzi idp). Szukam podpowiedzi jak podpiąć numer do routera, NIE POSIADAM LINI TELEFONICZNEJ STACJONARNEJ.

  Posiadam numer stacjonarny na karcie sim w mojej strefie numeracyjnej.

  Szukam:
  jak podłączyć tą kartę z numerem do routera?
  - czy można np wykorzystać modem internetowy USB do wpięcia tej karty z numerem? i zablokowanie transmisji danych?
  - czy szukać taniej bramki i podłączyć numer na karcie sim poprzez rj telefoniczne. Proszę o sugestie urządzenie małego(nie szafa)
  - czy jest jakiś sposób uzyskania numeru stacjonarnego dostępowego za free tylko do odbierania przez centralę i skonfigurowania go jako SIP jeśli tak to proszę o namiar na takiego operatora.
  - jakie inne rozwiązania wchodzą w grę?

  Tadeusz
 • Specjalista Sieci, Internet
  Pytanie zasadnicze - czy posiadane łącze jest stabilne (głównie brak przerw w działaniu i w miarę stałe pingi). Jeżeli tak, to rejestrujesz się u operatora VoIP (np ja korzystam z Halonet), potwierdzasz tożsamość i składasz wniosek o przeniesienie numeru (lub od ręki aktywujesz nowy numer). Jak już numer jest przeniesiony, to wprowadzasz dane konta do routera, konfigurujesz priorytet dla ruchu VoIP, rejestrujesz słuchawkę DECT w routerze i dzwonisz.