Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupilem ostanio starego laptopa ?

qbus 06 Maj 2002 17:42 2830 7
  • #1 06 Maj 2002 17:42
    qbus
    Poziom 21  

Mam troche dziwna sprawe :smile:
    Kupilem ostanio starego laptopa, ciekaw jestem czy da sie go jakos "dozbroic" np podlaczajac cdroma przez lpt ?czy takie cos jest mozliwe a moze pokombinowac cos z tymi pcmcia. Moze udalo by mu sie "upchnac" jakas karte muzyczna ?A czy w takim czyms (procek penitum 75) da sie zamienic na cos mocniejszego ?O ram nie pytam bo to wiem, ze mozna dokupic :smile:)

0 7
  • #2 06 Maj 2002 17:48
    deliberabundus
    Poziom 23  

Witam!
    Podłączenie CD-ROM-u do portu LPT to nie jest problem ( co najwyżej cenowy). Kiedyś naprawiałem laptopa bez FDD i CD, na giełdzie komputerowej w Warszawie kupiłem takiego CD pod LPT ( chyba coś 200 zł ) i działał. Można nawet bootować z takiego CD, musisz tylko sciągnąć z sieci odpowiednie sterowniki 3MODE( to taka mała łatka na BIOS).
    Co do karty dzwiękowej to zależy od typu płyty głównej i producenta ( więcej danych ).
    Wiem, że można też wynieniać procesory, dyski a w zasadzie wszystko...[:)
    Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Maj 2002 18:28
    qbus
    Poziom 21  

dzieki ale wiesz jak ja za calego laptopa zaplacilem 300 zeta to nie bede mu wstawial Cd-roma za 200 :smile: Dysk wiekszy mi nie jest potrzebny (ten ma 1,3 GB) Ten laptop to cos z vobisu jakis higrscreen czy cos :smile: Wieczorem postaram sie go rozebrac to zobacze co z tym prockiem (podobno siedzi zwykly) a co do karty dziwiekowej to wiem tylko ze z tylu ma specjalna klapke gdzie powinny byc gniazdka (tuz za dyskietkami (tak wogle to cala stacje mozna wyjac :smile:))

Czy kto swidzial karte dziwkowa do laptopa np na PCMCIA ???

0
  • #4 06 Maj 2002 22:47
    draakul
    Poziom 20  

Co do karty dźwiękowej na PCMCIA to jest to dosyć popularne rozwiązanie w starszych laptopach.Sprawdź na aukcji , np. na Allegro ostatnio były niedrogo.Poszukaj dokumentacji do tego notebook-a na stronie vobisu.Może jest on przystosowany do podłączenia karty dżwiękowej.Powinien mieć złącze na płycie głównej. Co do przejściówki z IDe -> LPT widziałem w sieci schemat i sterowniki. Niestety link, który mam w tej chwili nie działa.A pentiumy 75 zazwyczaj można rozszerzyć do 100 Mhz.

0
  • #5 07 Maj 2002 09:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Maj 2002 09:38
    Michal2002
    Poziom 21  

Mozna by bylo sie podlaczyc przez karty sieciowe i korzystac z CD ROMa.Pozdrawiam

0
  • #7 07 Maj 2002 15:46
    draakul
    Poziom 20  

Ostatnia opcja podana przez Michała jest najlepsza pod wzgledem szybkości transferu.Niestety jest najdroższa ze względu na kupno kart sieciowych.Szczególnie karty na PCMCIA są drogie w porównaniu do pecetowych sieciówek.Najtańszy jest kabelek szeregowy chociaż zdecydowanie lepszy(szybszy) jest równoległy który wykonasz za kilkanaście zł.

0
  • #8 08 Maj 2002 02:18
    Michal2002
    Poziom 21  

Ceny kart (10/100) sieciowych do notebooka zaczynaja sie od 90+V - i calkiem przyjemnie lataja (jest to juz jakis koszt). Pozdrawiam

0