Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woda wypływa spod kotła gazowego Viessmann Vitogas 100.

19 Sty 2019 10:59 228 4
  • Poziom 7  
    Szanowni,
    posiadam kocioł gazowy Viessmann Vitogas 100. Ma już trochę lat, ale działa dobrze i spełnia swoją funkcję.
    Ostatnio wymieniałem pompkę obiegową cwu. Po tej wymianie zauważyłem wypływ wody spod kotła. Trudno go zlokalizować, ponieważ woda rozlewa się po podłodze kotłowni , więc ciężko zlokalizować także z której strony. Na razie rozłożone ręczniki i co najmniej 3 razy dziennie zostaje ich wykręcanie i podkładanie pod piec.
    Rozebrać umiem tylko przód kotła , a tam nic nie widać , do boków nie wiem jak się dobrać .
    Czytałem tu na forum, że może to być zawór bezpieczeństwa. Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś może wie co to może być?
    Co sprawdzić i jak ( jestem laikiem ) ?
    Czy zostaje mi tylko wezwanie fachowca , czy jest szansa na zrobienie czegoś samemu?
    Liczę na konstruktywne , napisane prostym językiem porady.
  • Poziom 33  
    Zawór bezpieczeństwa jest montowany poza zasobnikiem. Wstawiłeś zdjęcia samego kotła - musisz wstawić zdjęcia instalacji za kotłem i obok kotła.
  • Poziom 7  
    ls_77 napisał:
    Zawór bezpieczeństwa jest montowany poza zasobnikiem. Wstawiłeś zdjęcia samego kotła - musisz wstawić zdjęcia instalacji za kotłem i obok kotła.

Dodałem na ile udało mi się podejść z telefonem i jakoś to uchwycić .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    BC109B napisał:
    Po pierwsze sprawdź czy nie przecieka to, przy czym grzebałeś.

Ja nie grzebałem. Pompę wymieniał hydraulik . Nic innego nie było grzebane. I w okolicach tej pompy jest sucho.