Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon instalacja 4 żyłowa

19 Sty 2019 13:23 870 5
  • Poziom 8  
    Witam.

Na wstępie - przeszukałem wszystkie możliwe wątki na forum oraz poza nim odnośnie domofonu cyfral i nie znalazłem rozwiązania dlatego postanowiłem napisać do Was .

Problem polega na tym , że za żadne skarby nie potrafię podpiąć się z zadnym nowym domofonem. A mam ich już trzy w tym momencie.

Pan w sklepie do mojej centrali polecił mi cyfrala smart analogowego.

Centrala rzekomo analogową jak na zdjęciu. Na płytce zworki ustawione na cyfral.

Kable - podczas zwarcia niebieski+zielony otwiera drzwi na korytarzu. Pomaranczowy+zielony również. Podczas zwarcia trzech razem to samo.

Pomiędzy niebieskim a zielonym mam napięcie stałe 6.8V , tak samo między pomarańczowym i zielonym.

Z biegunowosci na mierniku wychodzi że niebieski /pomarańczowy jest minusem. Kiedy podpinam niebieski pod minus do płytki a pomarańczowy pod plus - nic nie słychać. Przy innych kombinacjach również ten sam efekt.

Załączam zdjęcia wszystkich domofonów, które posiadam. Cyfral jest obecnie na scianie.Być może używam złego domofonu?

Bardzo proszę o jakąkolwiek podpowiedź, ponieważ jestem w martwym punkcie w tym momencie. Być może jest ktoś w stanie mnie nakierować lub wie jak ten problem rozwiązać.

Drugi domofon to omron cyfrowy, ten trzeci to wziąłem od mojej babci i działał napewno na takiej centrali która mam.

Stary domofon został zdemontowany przez Pana budowlańca Adama, który zapomniał zaznaczyć bądź zrobić mi zdjęcia (tak samo, jak zapomniał zrobić faz w regipsach na suficie)

Pozdrawiam! ;)

Domofon instalacja 4 żyłowa Domofon instalacja 4 żyłowa Domofon instalacja 4 żyłowa Domofon instalacja 4 żyłowa
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    ozieju napisał:
    Pan w sklepie do mojej centrali polecił mi cyfrala smart analogowego.

I pudełko jest po analogowym, ale już sam unifon jest cyfrowy co można odczytać z płytki " cyfral smart D unifon cyfrowy :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    ozieju napisał:
    Problem polega na tym , że za żadne skarby nie potrafię podpiąć się z zadnym nowym domofonem. A mam ich już trzy w tym momencie.

Może taniej będzie zgłosić się do administracji aby wezwała firmę która serwisuje ten system na tym obiekcie??

Ciekawe czy jak takim zwieraniem upalisz instalację na bloku to się przyznasz że sobie tak zwierałeś i upaliłeś system za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy zł.
  • Specjalista Domofony
    Spokojnie, nic złego takimi (chwilowymi) działaniami nie zepsujesz. :)

Jedyny pasujący unifon, który masz to ten brązowy Cyfral.
    Dla Ciebie najlepiej będzie gdy wrócisz do sprzedawcy, aby wymienił Ci
    unifon na taki jaki powinien być w (dobrym) pudełku, czyli unifon analogowy
    do centrali TD3,4,6.
    Napięcie na linii masz, żyły sprawdzone, więc nie powinno być problemu.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Kupiłem domofon cyfral smart 5p. Teraz chciałbym sprawdzić które zyly gdzie podpiąć. Załączam zdjęcie schematu z instrukcji. Domofon instalacja 4 żyłowa
  • Specjalista Domofony
    ozieju napisał:
    Kupiłem domofon cyfral smart 5p.

No to dalej masz kłopot, bo znów nie kupiłeś właściwej słuchawki.
    Przecież pisałem, że potrzebujesz unifon Cyfral SMART do central TD3,4..
    Patrz powyżej.

Pozdrawiam