Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dropy połączenia podczas pobierania

CallMePablo 19 Sty 2019 14:51 141 1
  • #1 19 Sty 2019 14:51
    CallMePablo
    Poziom 1  

Cześć,

ostatnio zmieniłem prędkość w UPC ze 150 Mbps na 500 Mbps. Od tego czasu na jednym z komputerów pojawił się dziwny problem. Podczas pobierania danych gdy transmisja przekracza ~40 MB/s (dla niższych prędkości jest zazwyczaj stabilnie) po kilku minutach następuje przerwanie połączenia, spadek pobierania do 0 MB/s by po kilku minutach połączenie wróciło i znów pobierało z normalną prędkością i tak w kółko co kilka minut przerywa i wraca. Przerywane jest tylko połączenie do routera - tj. inne urządzenia w tym czasie mają normalne połączenie z internetem/routerem natomiast stacjonarka, na której występuje problem traci połączenie z routerem (brak odpowiedzi na pingi do Synology przez kilka sekund). Nieważne czy pobieranie jest przez przeglądarkę czy Steam czy inną platformę. Myślałem, że może to być wina routera więc przepiąłem się na ConnectBoxa od UPC niestety problem był dokładnie taki sam. Przypadek jest indywidualny tzn. inne urządzenia jak PS4, TV, 2 laptopy i smartphony nie mają takiego problemu.

Połączony jestem po kablu (1 Gbps) z routerem Synology RT2600AC. Karta sieciowa w stacjonarce zintegrowana z płytą główną ASRock AB350 Pro4. System Windows 10 Pro 64-bit.

Obstawiam, że źródłem problemu jest karta sieciowa natomiast zanim kupię nową to wolę poznać też inne opinie :).

0 1
  • #2 22 Sty 2019 17:33
    buliyo
    Poziom 10  

Czy problemy występują także podczas pobierania wewnątrz sieci? Jeśli problem występuje tylko na tym urządzeniu to najlepiej zapuść przesył jakiejś paczki 10GB i puść w tym czasie ping na bramę.

0