Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Privileg 10124 - przebudowa na wyparzarke

19 Sty 2019 21:12 180 2
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem posiadaczem uszkodzonej zmywarki Privileg 10124 model antyczny marki domu wysylkowego, z powodu smierci pompy myjacej zrobilo sie zwarcie i padl programator czesci zamiennych nie ma opcji wymiany. Mam tez stara whirpoolowska pralke serii FL. Urlop tez mam. Chcialbym przerobic zmywarke na wyparzarke laczac te dwa sprzety. Pytanie do prawdziwych praktyków.

Przyjmując ze instaluje grzałkę pralkowa w komorze na dole (ciecie spawanie polerowanie wiercenie i giecie) analogicznie do tego jak ma to miejsce w gastronomicznych sprzetach i montujac termostat pozwalajacy podniesc temperature do zakresu prania bawelny 95°C czy dam rade podpiąć to do prążkowego programatora. Chciałbym w praktyce żeby nabrała wody, podgrzała ja puściła zamiast silnika pompę myjącą po zakonczeniu sekwencji pracy wypompowala wode.

Nie jestem elektromechanikiem stad pytanie dotyczy elementow elektrycznych. Czyli start elektrozawor puszcza wode do jakiegos poziomu - sterowanie hydrostatem czy jak? potem wlacza sie grzalka i do wartosci ustawionej podgrzewa wode ,potem zamiast silnika bebna uruchamia sie pompa myjaca cykl leci czas odpowiadajacy pracy pralki /jak temperatura wody spada ustaje praca silnika i znowu wlacza sie grzalka czy grzalka idzie w pralce caly czas?) i pompa odwadniajaca wyrzuca wode schluss. co powinienem wykorzystać - wszystkie podzespoly monitorujace cykl pracy pozyskac z pralki czy cos szukac na wolnym rynku ?czy jednak na programatorze pralki to nie zadziala? Wszak zmywarka ma jeszcze zbiornik z sola która cos tam uwalnia. Jakąś tania robustna pompe byscie mi polecili do tego?

Brzmi to w 21 wieku pewnie to nieco jak patent z młodego technika ad 1981 bo se można lajno nowe kupić albo inne stare, ale ja rozumiem ekologie stosowana przez tworczy recycling i zawsze człek cos nowego sie nauczyć może. Idea przewodnia to zbudowanie czegoś prostego jak cep bez elektroniki aqua stopu cudów niewidów do mycia garów i misek dla zwierzątek w zaprzyjaźnionym przytulisku. Fabryczna zmywarka gastro 1,5 tys. euro wiec nie do kupienia. Dodam mam wszelki sprzęt do obróbki stali i 20 lat zawodowej aktywności w rekonstrukcjach rewitalizacjach remontach maszyn i urządzeń.
    Przepraszam za znaki laptop niemiecki klawesyn posiada
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Whirpool FL 5041-400 to jest pralka. Nie wpadlem na podlaczanie na stole bo jak to zrobic w praktyce nie wiem skoro musi zadzialac po sobie iles czynników. Bo wpada woda dobija do poziomu wtedy programator wlacza grzalke itd. wszystkie podzespoly zastapic zarowkami? Grzalka zostanie na bank aktywowana zreszta przez programator bo to obecnie w pralce tak dziala i nie trzeba tego testowac problem w tym czy w ogole zastapienie programatora zmywarki programem do prania bawelny zda egzamin i czy presostat zostawic zmywarkowy czy pralkowy wstawiac i regulowac w nowych warunkach pracy.

Odpowiednikiem wanny pralki bedzie zbiornik plaszcza wodnego zmywarki to tam sie musi miescic grzalka sondy czujnikow reszta to tylko wlaczenie w obwod pompy napedzajacej smigla zamiast silnika napedzajacego beben. Stworzyc najpierw trzeba uklad obudowa pobranie wody podgrzanie wody dozowanie soli wyrzut wody zautomatyzowanej sekwencji regulowanej jakims programatorem. Czy sie myle czy mozna to wszystko zasymulowac na stole?