Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Płyta indukcyjna a instalacja aluminiowa

19 Sty 2019 22:10 1089 9
  • Poziom 6  
    Witam, mam do was pytanie. Kupiłem kuchenkę elektryczną z płytą grzewczą której moc przyłączeniowa wynosi 7,8 kW. https://www.google.com/amp/s/m.euro.com.pl/am...dukt/amica-58ce1-30hmsqw.bhtml#ampf=undefined
    Jest problem bo mieszkam w bloku z wielkiej płyty i mam poprowadzoną starą instalacje aluminiowa. Dzisiaj przywieźli kuchenkę i od razu ją podłączyli ale zaznaczyli żeby nie korzystać z palników i pieca w tym samym czasie ze względu na duży pobór prądu. Jak to wygląda waszym zdaniem? Dodam że w mieszkaniu są tylko dwa bezpieczniki, 10A oświetlenie i 16A gniazdka.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    maliwat69 napisał:
    od razu ją podłączyli ale zaznaczyli żeby nie korzystać z palników i pieca w tym samym czasie ze względu na duży pobór prądu

A ja powiem więcej. Nie korzystaj w ogóle z tej kuchenki dla twojego bezpieczeństwa. Sprawdź w instrukcji do jakiej instalacji i możesz podpinać i jakie powinno być zabezpieczenie, jakimi przewodami poprowadzona powinna być instalacja.
    A tak na marginesie. Pokaż jak ono ci to podpięli i czy wypełnili kartę gwarancyjną.
  • Poziom 27  
    Witam
    Nie jestem elektrykiem tylko coś tam wiem . Nie jest to indukcja tylko ceramika !
    Ale ciężko to widzę :
    -masz przyznane mniej mocy niż to potrzebuje 7,8kw
    -wymagania co do kabla 3x4mm2 miedź na pewno nie masz
    - może bezpiecznik 16A wytrzyma a inne odbiorniki !!!
    Spalisz ta instalację ! Kto ci to doradził co tam było gaz poprzednio ?
    Ale koledzy znający się na rzeczy napiszą co i jak
    Powodzenia pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Niestety problem jest dość poważny i oczywisty. Przy tak dużym poborze prądu tym bardziej jak masz przyłącz 1-fazowy instalacja alu nie ma racji bytu. Grozi to w najgorszym wypadku do awarii by nie powiedzieć pożaru. koniecznie musisz wezwać wykwalifikowanego elektryka by ocenił stan przyłącza od wlz oraz konieczne będzie poprowadzenie nowego zasilania od skrzynki do urządzenia jeśli nie stać na remont instalacji. Ewentualnie można-by używać ale tylko jednego punktu grzejnego ale tak ja mówię jest to ryzykowne. Tak więc bezpieczeństwo swoje i innych domowników jest ważniejsze. Wybór należy do ciebie.Pozdrwawiam
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Płyta indukcyjna a instalacja aluminiowa
    Jest problem bo mieszkam w bloku z wielkiej płyty i mam poprowadzoną starą instalacje aluminiowa.
    Ta instalacja odbiorcza tego nie wytrzyma.
    Skończy się na tym, że będziesz rozkuwał ściany. Bo instalacja ulegnie uszkodzeniu.

Popełniłeś błąd kupując płytę ceramiczną zamiast indukcyjnej.
    Płyta indukcyjna miała jakieś marne szanse bytu.
    Bo ma znacznie większą sprawność.
    Podgrzewa się bardzo krótko i z dużą sprawnością, co nie powoduje wykorzystywanie dużych mocy elektrycznych.
  • Poziom 6  
    Dziękuję wszystkim za pomoc i rzeczowe odpowiedzi.
  • Poziom 33  
    A możemy dowiedzieć się jakie zostały podjęte kroki i jak sprawa została rozwiązana aby inny mieli już jakąś wiedzę?
  • Poziom 6  
    Kuchenka czeka na wymianę na taką gazową czyli góra palniki na gaz a dół elektryczny. W planach jest wymiana instalacji elektrycznej ale niestety dopiero za kilka lat.
  • Poziom 39  
    maliwat69 napisał:
    Kuchenka czeka na wymianę na taką gazową czyli góra palniki na gaz a dół elektryczny. W planach jest wymiana instalacji elektrycznej ale niestety dopiero za kilka lat.
    Ja korzystałem z takiej TRIO: palniki gazowe, piekarnik elektryczny, a na dole jeszcze zmywarka.
    Wszystko w jednym "bloku" kuchni.
  • Poziom 6  
    Wymiana kuchenki na gazową.