Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota yaris 1,4 d4d - Cięzkie odpalanie przy temperaturze poniżej zera

20 Jan 2019 09:24 1257 5
 • Level 9  
  Witam,

  borykam się z problemem ciężkiego odpalania na mrozie. Wymieniłem filtr przed zimą profilaktycznie. Wszystko jest dobrze dopóki temp. nie spadnie poniżej 0, im większy mróz tym ciężej odpalić. Wygląda to tak że podgrzewam świece z 3-4 razy i kręce, po paru sekundach złapie na sekundę i padnie. Ponownie podgrzewam świece z 2 razy i kręce kilka sekund i zapala. Potem już wszystko jest dobrze, nie gaśnie itd. Świece sprawdzałem kabelkiem z plusem z akumulatora-wszystkie dość dobrze iskrzyły. Zauważyłem też że auto zaczęło jakby więcej palić paliwa więc sprawdziłem wtryski pod kątem przelewu i wyszło że jeden leje dużo więcej od pozostałych, które były na równym poziomie. Wymieniłem ten wtrysk na taki sam używany. Po wymianie wtrysku jeszcze raz sprawdziłem przelew żeby sprawdzić w jakiej kondycji jest wymieniony wtrysk - jest ok. Ale niestety przy -5 auto zapala dalej ciężko:( co do jakości paliwa to jest dobre plus dolany specyfik do ON. Korci mnie jeszcze raz przyjrzeć się świecom... jak sądzicie Panowie?
 • Cars specialist
  Sprawdź czy dochodzi napięcie na świece . Same świece mogą być sprawne ale zostaje jeszcze kwestia sterowania nimi - przekaźnik lub czujnik temperatury do sprawdzenia .
 • Level 9  
  Wracam do tematu, zabrałem się za sprawdzenie świec żarowych kabelkiem z plusem z akumulatora. Dziwne zjawisko bo każda świeca iskrzyła na jej obudowie a nie na grzałce. Więc zabrałem się za wykręcenie ich i sprawdzenie(na akumulatorze) doraźne czy się nagrzewa. Niestety jak to w D4D dwie świece urwały się, dwie które dały się wykręcić nie grzeją (myślę że te urwane też padły). Wymieniłem dwie i myślałem że chociaż na dwóch będzie jakaś poprawa...dzisiaj rano -5 a tu zero poprawy. Myślicie że to wina nie wszystkich sprawnych świec? Wydawałoby się że już dwie nowe powinny coś pomóc.
 • Level 9  
  Panowie pomocy.....świece nie grzeją bo nie dochodzi prąd. Stwierdzilem że to przekaźnik. Wypiłem go i sprawdziłem czy w kostce jest zasilanie. Jest.. ale świece nie grzeją. Na desce kontrolka zachowuje się normalnie. Kupiłem drugi przekaźnik używany i nic nie pomogło. Co jest z tym zasilaniem?????
 • Home appliances specialist
  A czy z aku jest aby na pewno wszystko ok?? Niby prosta sprawa a jednak. Jakie ma napięcie przed odpaleniem? Brak odpowiedniego zasilania i wszystko w aucie może głupieć. Jak Ci nie odpala to "pożycz" od kogoś trochu prądu poprzez kable rozruchowe.
  Ale to tylko moje przeczucie
 • Level 9  
  Problem rozwiązany... Winny był spalony bezpiecznik taśmowy 80 A który siedzi przy klemie plusowej. Wcześniej sprawdzałem wszystkie bezpieczniki o których istnieniu wiedziałem a o tym nie miałem pojęcia że jest.