Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica SAT - TV zakończona gniazdem GARSAT

05 Wrz 2005 18:10 2711 11
 • Poziom 15  
  Mam powyższą konfigurację podłączenia sygnału SAT i TV kablowej do mojego pokoju. Zakończone jest to gniazdem GARSAT. Chciałbym w połowie drogi przerwać ten kabel i podłączyć go do komputera do karty SAT. Jest jakieś wyjście żeby mi to wszystko działało. Nie muszę korzystać równocześnie z karty SAT oraz z dekodera cyfrowego w pokoju. Wtedy konfiguracja by wyglądała tak: w dużym pokoju sumuje 2 sygnały SAT i TV idę do małego pokoju tam chce korzystać z karty SAT w kompie a na końcu z dekodera cyfrowego.
 • OptexOptex
 • Poziom 19  
  Witam
  Najprościej jeśli nie chcesz kożystać z dwóch odbiorników na raz, to weż załóż trójnik sygnału
  dekoder TV

  Komputer


  Powodzonka
 • OptexOptex
 • Poziom 15  
  Ale jeśli sumuje 2 sygnały TV i SAT to żeby podłączyć dekoder na samym końcu muszę mieć te gniazdo GARSAT. Ale to mam na samym końcu. JAk zrobić żebym miał sygnał SAT w połowie jak rozetnę i podłączę do kompa. Muszę kupić drugie takie gniazdo GARSTA ?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Więc tak, jeśli będziesz korzystał tylko z sygnału SAT a kablówka jest ci niepotrzebna to możesz zastosować rozgąłęźnik 5-2400MHz, tylko jest jedno "ale" musi na obydwu wyjściach mieć tzw. DC Pass tzn. musi przepuszczać składową stałą czyli po prostu-napięcie zasilające z tunera lub karty. Możesz równierz zastosować gniazdo RTV/SAT podobne do tego które już masz, z tym że przelotowe. Możesz wtedy dodatkowo korzystać niezależnie z kablówki.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  A takie gniazdo tylko przelotowe jest dostępne na rynku ?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Bez problemu, w dobrych sklepach elektroinstalacyjnych. Albo jeszcze lepiej w hurtowniach lub sklepach ze sprzętem RTV/SAT. Nie polecam hipermarketów, bo cena powala z nóg. Jesteś z Bytomia? To w razie czego jak byś nie dostał u siebie możesz się "kopnąć" do Katowic na Ludwika, hurtownia Telmoru lub na pl. Wolności.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Oglądałem i nie zauwazyłem gniazda przelotowego RTV - SAT tylko gniazda końcowe które już mam :(

  Dodano po 10 [minuty]:

  Dokładnie na końcu mam gniazdo fimy SATEL GAR-BG-DK SAT 2,4. Jakie gniazdo przelotowe mogę zastosować wcześniej ?
 • Pomocny post
  Specjalista elektryk
  Witam

  Twoje założenia nie są praktyczne - najlepszym rozwiązaniem jest gniazdko przelotowe, ale mimo to będziesz musiał ostrożnie dokonywać wyboru - tuner w kompie, tuner w pokoju - nie możesz jednocześnie uzywać obu - a założe się, że w pewnym momencie Ty lub ktoś zapomni o tym, że jeden tuner jest już włączony.

  gniazdko przelotowe - poczytaj link:

  http://dipol.com.pl/sklep/r78210.htm

  i ten (długi) :

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic336983.html

  Powodzenia pozdrawiam
 • Poziom 15  
  Chciałby się zapytać czy skorzystanie przypadkowe w takiej konfigracji z dwóch źródeł czyli Karty w kompie oraz dekodera cyfrowego może spowodować jakieś uszkodzenie ? Chciałem się również zapytać czy jak będzie załączony dekoder cyfrowy czy mogę korzystać normalnie z kompa nie uruchomiając karty SAT ?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Szczerze mówiąc z uszkodzeniem nie spotkałem się. Owszem zdarza się że któryś tuner nie "wyrabia" prądowo bo zasila "od tyłu" przez głowicę część układów drugiego tunera i następuje reset. Jak to wygląda z kartami do komputera, nie mam pojęcia. Zalecałbym wyłączanie z gniazda antenowego kabla w urządzeniu nie używanym. Jest to może trochę uciążliwe, ale można sobie trochę życie ułatwić stosując to:
  www.telmor.com.pl/WK/Karta?gr=140&deal=Telmor
  Co do twojego gniazda, przelotowe ma oznaczenie prawie identyczne z tym że zamiast GAR jest GAP. Zaproponowany przez kasprzyka Axing jest bardzo dobrym gniazdem, a jakie zastosujesz nie ma większego znaczenia. No i tak jak pisałem we wcześniejszym poście: w DOBRYCH SKLEPACH, w pewnej hurtowni kiedyś mnie wręcz wyśmiano, że takich gniazd nie ma:D. Jeśli w Bytomiu nie dostaniesz, to patrz mój post wcześniejszy, do Katowic nie masz daleko a gniazda mają na pewno.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 15  
  Chciałbym się upewnić czy będę mógł korzystać z kompa przy takiej konfiguracji. Chodzi mi oto czy mogę mieć włączony komp i włączony dekoder cyfrowy przy jednoczesnym nie włączaniu programowym karty SAT. Bo z tego co wyczytałełem istnieje prawdopodobieństwo że coś mogę uszkodzić przy jednoczesnym włączeniu karty SAT i dekodera.
 • Specjalista elektryk
  Witam

  To zależy, czy Twoja karta w kompie podaje napięcie już w czasie włączonego komputera czy w momencie uruchomienia aplikacji.

  Sprawdź to w specyfikacjach tej karty.

  pozdrawiam