Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE46F6400AW - TV zablokowany na "Brak zapisanych kanałów. Uruchom a

mrcin26 20 Sty 2019 12:48 279 3
  • #1 20 Sty 2019 12:48
    mrcin26
    Poziom 9  

cześć

W TV Samsung UE46F6400AW przy włączeniu pojawia się komunikat ""Brak zapisanych kanałów. Uruchom automatyczne strojenie". Kliknięcie OK powoduje że komunikat znika i po sekundzie pojawia się ponownie... Kliknięcie Anuluj - ten sam efekt.

Obraz i dźwięk są, TV reaguje na pilota. Można uruchomić emanual. Można uruchomić Smart Hub - pojawia sie lista aplikacji. Youtube i Netflix działają.
    Po włączeniu TV nie można przełączyć źródła sygnału- na TV wciąż ten trefny komunikat. Przez Smart hub można jako źródło sygnału odnaleźć USB- ale TV nie pokazuje zawartości USB.
    Robiłem Factory mode (Power OFF, INFO, MENU, MUTE, Power On), nic nie pomaga. Podłączałem i odłączałem od TV modem Horizon od Upc(połączenie przez HDMI) - nic nie pomaga.

Przeszukałem już zagraniczne fora, bez większego rezultatu... W jednym tylko przypadku (opis problemu: tv samsung "No stored channels found. Please run Auto Tuning") jakiś człowiek sugerował "It sounds like the main system control memory IC to this set is faulty. Replace it."?

Co możnazrobić? rozkręcić TV i podociskać złącza kablowe:)? wymieniać płytę główną? próbować zaktualizować Firmaware z USB (trochę sie boje że taka operacja może "uwalić" kompletnie TV)?
    Wykonać jakieś resety?

nie udało mi się znaleźć używanej płyty głównej do tego mojego TV, ale na innym wątku elektrody (https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17400096#17400096) jest napisane że chyba można zastosowac "zamienniki" (od innych modeli samsunga), tylko nie wiem kórych płyt dokładnie szukać - może ktoś podeślę kompatybilną listę lub wytłumaczy zasady kiedy mozna podmieniać a kiedy nie.

proszę o pomoc
    Marcin

0 3
  • #2 20 Sty 2019 13:22
    GanCegall
    Poziom 32  

mrcin26 napisał:
    nie udało mi się znaleźć używanej płyty głównej do tego mojego TV

Nie dziwi skoro nie zdjąłeś obudowy i nie sprawdziłeś co potrzebujesz.
    Podaj numer z płyty main BN41-01958B, zaczyna się na "BN94-0......"

0
  • #3 20 Sty 2019 23:44
    mrcin26
    Poziom 9  

cześć

nie chciałem rozkręcać TV bo myślałem że problem może uda się rozwiązać bez wymiany płyty głównej ( wymiana miała być realizowana jako ostateczność).. Jednak na wszelki wypadek podpytywałem się już na samym początku o zamienniki płyty gdyby wymiana okazała się konieczna - ponieważ dokładnej wersji płyty podanej w serwis manual (BN94-06717B) nie odnalazłem w aktualnej ofercie sprzedażowej.

Ale teraz najważniejsza informacja: TV mi po dwóch dniach "zawieszenia" opisanego w pierwszym poście , pare godzin temu ni stąd ni z owąd samoczynnie "ożył" . Nie potrafię tego wytłumaczyć. W czasie blokady TV odłacząłem go na kilkanaście minut od prądu dla porzadnego resetu, podłączałem różne pendrive'y USB, różne kable HDMI do różnych gniazd, robiłem resety TV z pilota i restarty routera WIFI, na końcu opukałem tez solidnie obudowę ale problem nie ustępował.
    Tak więc nie wiem co się wydarzyło ale teraz jest ok.

Jesli problem się powtórzy to rozkręcę TV i podam jaka płyta główna jest zamontowana(może będzie zamontowana inna niż podają w serwis manual) , i będę liczył na to że wtedy ktoś poleci zamiennik..
    Teraz jednak temat jest pewnie do zamknięcia, ewentualnie może ktoś ma jakiś pomysł co się z tym moim TV działo?
    pozdr

GanCegall napisał:
    mrcin26 napisał:
    nie udało mi się znaleźć używanej płyty głównej do tego mojego TV

Nie dziwi skoro nie zdjąłeś obudowy i nie sprawdziłeś co potrzebujesz.
    Podaj numer z płyty main BN41-01958B, zaczyna się na "BN94-0......"

0