Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] MBB HUBFIX PALFINGER - Zwarcie na płycie sterującej

20 Sty 2019 14:08 1107 2
  • Poziom 20  
    Witam. Znajomy zgłosił mi problem u siebie w aucie ciężarowym. Problem polega na tym że winda nie reaguje na wysuw z pod podwozia. Gdy przyjechałem na miejsce zauważyłem że obudowa sterownika jest uszkodzona i dostała się woda. Jeden z przewodów od czujników krańcowych był uszkodzony. Odłączyłem wtyczkę z złącza na płycie J41 i winda ruszyła. Wysunęła się i doszła do końca ale się nie zatrzymała tylko parła na ogranicznik stalowy oraz nie zaczęła się otwierać automatycznie. To samo się działo na powrocie windy. Doszedłem do wniosku że czujnik który informuje sterownik o położeniu początkowym i końcowy płyty jest uszkodzony, i właśnie od niego był przerwany przewód. Przewód połączyłem i podpiąłem do płyty. W momencie podłączenia pod sterownik powstało zwarcie. Znalazłem tylko jeden schemat tego sterownika ale nie mogę za bardo ogarnąć gdzie podłączyć zasilanie pod sterownik aby go sprawdzić na stole i czy jest to 12V czy 24V, oraz nigdzie nie mogę znaleźć w układzie bezpieczników które widnieją na schemacie. Płytę wymontowałem i chciałem podłączyć na stole w celu sprawdzenia. Proszę o pomoc.
    PS. czy da się usunąć tą "gumę" która jest zalana płyta bo nigdzie nie mogę znaleźć używanej płyty żeby kupić na podmianę. MBB HUBFIX PALFINGER - Zwarcie na płycie sterującej MBB HUBFIX PALFINGER - Zwarcie na płycie sterującej MBB HUBFIX PALFINGER - Zwarcie na płycie sterującej
  • Poziom 20  
    Płyta naprawiona zamykam post
  • Poziom 20  
    Płyta naprawiona zamykam post

Dodano po 48 [sekundy]:

Ukryty bezpiecznik na przewodzie okazał się uszkodzony płyta działa