Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel] VBA Inputbox + MessageBox

20 Sty 2019 15:14 249 6
  • Poziom 2  
    Hej. Potrzebuje pomocy w napisaniu makra w Excelu.

Mam tabele, w ktorej:
    - kolumna A i B to nazwy miast
    - kolumna C to dystans pomiedzy tymi miastami

Chcialabym stworzyc makro, ktore najpierw wyswietlaloby InputBox, w ktorym pytamy o dystans miedzy miastami, a nastepnie Messagebox, ktory pokazywalby takie miasta, w ktorym wystepuje dana odleglosc.

Na razie udalo mi sie stworzyc cos takiego, ale nie jest to do konca to co jest moim celem.

Sub Exercice_1()

Dim flux As String
    Dystans= InputBox("Jaka odleglosc?")
    For i = 2 To 10

If (Cells(i, 5).Value > flux) Then
    MsgBox ("Dystans: " & Cells(i, 1) & " ->" & Cells(i, 2) & " = " & Cells(i, 3))
    End If
    Next

End Sub

Bardzo prosilabym o pomoc.
  • Poziom 29  
    Za mało danych, np. czy odległości będą posortowane (malejąco, rosnąco), czy też nie, czy podawać w wyniku tylko jedno sparowanie odległości-masta, czy też wiele, itd.
  • Poziom 2  
    lanzul napisał:
    Za mało danych, np. czy odległości będą posortowane (malejąco, rosnąco), czy też nie, czy podawać w wyniku tylko jedno sparowanie odległości-miasta, czy też wiele, itd.

Dziekuje za odpowiedz.
    Nie, odleglosci nie sa posortowane. Miasta sa rowniez wpisane losowo.

W wyniku chcialabym zeby kazde miasta z dana odlegloscia wyswietlaly sie osobno, tj.Wroclaw-Berlin = xyz km, po kliknieciu OK, Praga-Wroclaw = xyz km itd.

Nie wiem tez jak poradzic sobie z faktem, ze czasami odleglosci w tabeli sa podane z wartoscia po przecinku, np. 365,5km, a do InputBox wpisujemy np. tylko 365km
  • Poziom 29  
    Zamieść przykładowy plik z danymi, nie muszą być prawdziwe, chodzi głównie o układ danych.
  • Poziom 2  
    [Excel] VBA Inputbox + MessageBox

Chodzi mi o coś takiego.