Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pc Win10 - Po aktualizacji czarny ładujący się ekran

Akwarele 20 Jan 2019 15:20 531 8
 • #1
  Akwarele
  Level 5  
  Cześć.
  Mam taki problem :
  Od wczoraj, po automatycznej aktualizacji Win10, po resecie cały czas jest czarny ekran i kręcą się w kółko te kółeczka do ładowania. Jeszcze przed tym był czarny ekran i można było kursorem ruszać ale teraz już tylko te kółeczka.
  Monitor załącza się dopiero w momencie tego ładowania, wcześniej nic nie wyświetla (podswietla się pomarańczowa lampeczka jak przy uśpieniu a dopiero po jakimś czasie przełącza się na niebiesko i już pokazuje te ładowanie) tak więc nawet do biosu nie mogę wejść.
  Wyjmowalem ta mała baterię cmo costam i też nic to nie dało.
  Jeszcze wcześniej była opcja, że się odpalal i za kilka sekund gasl i znowu się odpalal i tak cały czas. Teraz od dłuższego czasu tylko ładowanie i po około kilkudziesięciu minutach takiego czekania na załadowanie komp sam się wyłącza.  Co z tym mogę zrobić?
  Podkreśle, że nie mam możliwości sprawdzać podzespołów w innym kompie stacjonarnym, nie mam żadnych sprawdzarek do prądu, napięć etc.
  Dysponuję jeszcze laptopem co najwyżej.

  Z góry dziękuję za sugestie.
 • #2
  rtj71
  IT specialist
  Specyfikacja komputera? nawet bez włączonego monitora wciskając klawisz delete/f2/f10 (w zależności jaki masz bios) powinieneś móc wejść do tego biosu. Jeśli to nie zadziała to wyjmij dysk i bez niego zobacz czy bios się pojawi.
 • #3
  Akwarele
  Level 5  
  Windows 10 Home 64-bitowy
  Gigabyte Technology EP35C-DS3R
  BIOS: Adward Modular BIOS v6.00PG
  Intel Core Quad 2.5GHz (4CPUs)
  4096MB RAM (chociaż włożone są dwie kości czyli powinno być 8GB a wyświetlało tylko 4GB)
  Karta graficzna nie wiem jaka jest ale to jakiś Geforce cośtam GTX ale nie wiem jaka.

  Po odłączeniu dysków jest to samo, czarny ekran i do BIOSA nie da się wejść. Z podłączonymi dyskami też się nie dało.
  Jak naciskam f2 luub del to słychać tylko to pikanie z pikacza z płyty głównej?
  Jak się włącza z dyskami to słychać w sumie jak one tak jakby się ładują czy coś takiego, trudno mi to określić, no tak charakterystycznie.
  Wiatraczek od karty graficznej działa (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie)
  W każdym razie monitor jest jakby uśpiony, tak jakby nie był podłączony do kompa tylko do samego zasilania. Dopiero po jakimś czasie lub którymś resecie przechodzi do ładowania co te kółeczka w kółko się kręcą.

  To stary komp, w dodatku nie mój więc nie wiem co tam wcześniej było robione, wiem, że chodził na windowsie 10 i ja ostatnio przywróciłem do stanu początkowego i działał, dopiero wczoraj po aktualizacji to się stało. Normalnie aktualizacja dojechała na 100%, finalizacja etc i przy ładowaniu już tak zostało...
 • #4
  Akwarele
  Level 5  
  Pomoże ktoś? Dodam, że gdy monitor podłączę do laptopa to monitor działa. Może to coś z kartą graficzną? Bo teraz to nawet już lampka na monitorze nie załącza się na niebiesko tylko tak jakby w ogóle nie był podpięty do kompa.
 • #5
  rtj71
  IT specialist
  Sprawdź inną kartę graficzną.
 • #6
  Akwarele
  Level 5  
  Nie mam jak sprawdzić na innej karcie. Mam natomiast takie urządzenie i może da się jakoś dzięki niemu sprawdzić czy może np się nie spalily wejścia do karty? Bo monitor tak jakby w ogóle nie był podłączony do karty. Tylko jak te kabelki podłączyć ewentualnie i jak to ustawić abym mógł sprawdzić - o ile to w ogóle ma sens. Pc Win10 - Po aktualizacji czarny ładujący się ekran
 • Helpful post
  #7
  sosarek

  Level 43  
 • #8
  Akwarele
  Level 5  
  Ok a jak mam sprawdzić tym tą kartę graficzną, czy w ogóle ona jest sprawna? W ogóle da się tak sprawdzić? Może to urządzenie pomóc w czymkolwiek w moim problemie? Ostatecznie jak będzie trzeba to pojadę do serwisu ale jeśli da się sprawdzić samemu czy to karta grafiki np padła to wolałbym top zrobić sam niż wlec to wielkie pudło ze sobą i jeździć po serwisach ;-)
 • #9
  sosarek

  Level 43  
  Masz jasno napisane jak mierzyć napięcia więc zrób to.