Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Latitude E6540 - problem z dźwiękiem

20 Sty 2019 16:47 378 5
  • Poziom 4  
    Cześć,
    posiadam laptop Dell E6540 z Windowsem 10 Pro. Ostatnio zauważyłem, że domyślne dźwięki do zdarzeń, typu alarm o niskim poziomie baterii itd. nieco trzeszczą. Co ciekawe dotyczy to tylko tych niższych dźwięków, wyższe w mojej ocenie są raczej ok. Jak słucham muzyki to słyszę, że niższe dźwięki są jakby trochę zniekształcone, a wyższe i wokal już nie.
    Założyłem, że może być to problem oprogramowania ponieważ wcześniej, przed zakupem laptopa, testowałem przez chwilę inny model - E6530 - musiałem go ostatecznie zwrócić ze względu na wadliwą matrycę, ale pamiętam, że tam dźwięki systemowe też były nieczyste. Raczej dwóch laptopów z uszkodzonymi głośnikami chyba bym nie dostał. Moje pytanie brzmi więc gdzie leży problem i jak temu zaradzić?
    Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam
  • Poziom 4  
    Z tym że sterowniki zainstalowane już mam. A poza tym słyszałem, że Windows 10 sam się aktualizuje i nie należy instalować samemu sterowników, o można tylko coś sknocić. Choć nie wiem ile w tym prawdy...

Nie oczekuję cudów, ale widzę, że ewidentnie jest jakiś problem. Wcześniej miałem jakiegoś taniego Inspirona i nie było takich problemów.
  • Poziom 31  
    pawel9213 napisał:
    słyszałem, że Windows 10 sam się aktualizuje i nie należy instalować samemu sterowników, o można tylko coś sknocić. Choć nie wiem ile w tym prawdy...

Prawdy w tym za grosz.
    Jak najbardziej można, a nawet powinno się instalować najnowsze sterowniki ze strony producenta sprzętu. Zwłaszcza jak występuje jakiś problem.
    Jeśli nic złego się nie dzieje to można oczywiście poprzestać na Windows Update.
    Choć w tym wypadku może to nie pomóc, to zdecydowanie warto spróbować.

Biznesowy, biznesowym, ale bez przesady. Powinien działać prawidłowo.
    Czy ten laptop ma osobny głośnik "niskotonowy"?
  • Red. Komputery FAQ
    No raczej nie ma osobnego głośnika, ale z tego co pamiętam to po instalacji sterowników audio w tym modelu ze strony dell zmienia się charakterystyka brzmienia, zresztą jak i w innych laptopach więc na 99% będzie poprawa. Sterowniki ze strony dell na tym modelu niedawno sprawdzałem na windows 10 i nie było problemów.