Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1.4 - Nie działają wskaźniki paliwa i temp silnika, świeci ładowani

20 Sty 2019 20:15 276 4
  • Poziom 10  
    W mojej Astrze I zaświeciła się kontrolka ładowania więc sprawdziłem napięcie ładowania wynik 13,8V. Alternator wymontowany i zawieziony do elektryka. Po naprawie (wymianie diod) już było 14,3V. Problem niestety dalej występuje. Wskaźniki paliwa i temperatury silnika nie działają, po przekręceniu kluczyka nie świeci się ani dioda ładowania ani poziomu oleju. Po zapłonie i przygazowaniu włącza się dioda ładowania. Zegary już przed naprawą alternatora dziwnie działały - wskazówki podnosiły się tylko do pewnego poziomu. Myślałem że winny temu jest właśnie alternator.

Deskę rozkręciłem jednak nie znalazłem tam ani upalonych ścieżek ani kabli wkoło wtyczek zaśniedziałych/przypalonych. Gdzie szukać dalej?
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Sprawdź bezpieczniki.
  • Poziom 10  
    głupio się przyznać ale faktycznie to była wina bezpiecznika. Miałem to sprawdzać ale akurat nie miałem samochodu pod ręką, a wcześniej przepalił mi się kabelek przy kostce włącznika świateł i z góry założyłem że tym razem będzie podobnie..