Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi Note 4 - brak dźwięku po wymianie wyświetlacza

20 Sty 2019 20:27 1725 15
  • Poziom 10  
    Cześć!

mam do Was pytanie, wymieniłem w moim Xiaomi RedMi Note 4 wyświetlacz, cały, łącznie z ramką, przełożyłem wszystkie komponenty z starego do nowego bardzo ostrożnie, jednakże po uruchomieniu telefonu, nie ma dźwięku, głośnomówiący, multimedia (dolny głośnik) - jaka może być przyczyna ?

Moje ustalenia:
    - po podłączeniu słuchawek , dźwięk jest w słuchawkach
    - nóżki styku są poprawne
    - miejsce styku są przeczyszczone
    - mikrofon, wibracja, ładowanie - działa
    - po podłączeniu 1.5V napięcia pod styki głośnika - głośnik wydaje dźwięk

Jakieś sugestie ? jak to zdiagnozować ?

Dodano po 5 [minuty]:

kaczorek_wow napisał:
    pierdolnales

- nie wydaje mi się że mogłem coś źle zrobić, bardzo ostrożnie wszystko robiłem
  • Poziom 35  
    98256 napisał:

- po podłączeniu 1.5V napięcia pod styki głośnika - głośnik

To działa czy nie działa wkoncu??
  • Poziom 10  
    KRY5PIN napisał:

98256 napisał:

- po podłączeniu 1.5V napięcia pod styki głośnika - głośnik

To działa czy nie działa wkoncu??

- po podłączeniu małego 1.5V napięcia do głośnika +/- , głośnik wyda charakterystyczny dźwięk, trzeszczenie (czyli nie jest spalony, martwy)

Dodano po 12 [godziny] 8 [minuty]:

czy istnieje możliwość że uszkodziłem głośnik ? Szukałem w innych postach podobny przypadek i ktoś zasugerował że istnieje możliwość uszkodzenia głośnika przez przypadek rozkręcania śrubokrętem z końcówką magnesową - ale nie wydaję mi się żeby było to możliwe, to jest za słaby magnesik w śrubokręcie żeby uszkodzić głośnik :/

- jakieś sugestie ?
  • Poziom 18  
    Przyglądnij się dolnej płytce czy nie uszkodziłeś jakichś elementów torze audio.
  • Poziom 10  
    no właśnie nie bardzo, wszystko jest zabudowane - ciężko coś tu uszkodzić - są wystawione tylko dwa złącza - widoczne na zdjęciu
    tu masz przykładowe zdjęcie https://allegro.pl/oferta/buzzer-glosnik-antena-xiaomi-redmi-note-4x-1318-7684644405

jakaś sugestia ? miałeś podobną sytuację?

Dodano po 4 [minuty]:

https://allegro.pl/oferta/plytka-usb-xiaomi-redmi-note-4x-global-7765431015

tu jest elektronika

jak zdiagnozować co jest uszkodzone ?
  • Poziom 18  
    Chodzi mi o dolną płytkę która jest połączona taśmą z płytą główną. Xiaomi Redmi Note 4 - brak dźwięku po wymianie wyświetlacza
  • Poziom 10  
    wszystko przekładałem bardzo ostrożnie i starannie przy użyciu plastikowych chwytaków (bez użyciu metalu) jest możliwość że to jest uszkodzone ?
    dodam że wibracja, ładowanie, mikrofon działa
  • Poziom 18  
    Trzeba sprawdzic miernikiem elementy odpowiedzialne za połączenie z buzzerem. Może przy podważaniu płytki pękł lut i nie ma dobrego styku na którejś cewce lub zworce. Xiaomi Redmi Note 4 - brak dźwięku po wymianie wyświetlacza
  • Poziom 10  
    Myślisz że jakbym to przejechał hotair'em mogło by pomóc ?

Dodano po 10 [godziny] 5 [minuty]:

wizualnie nie ma żadnego znaku uszkodzenia mechanicznego,
    podgrzałem ten segment modułu hotair'em - profilaktycznie
    sprawdziłem wizualnie złącza taśmy z płytą główną - brak widocznych oznak

- nie mam juz pomysłów jak mogę to zdiagnozować

Dodano po 11 [godziny] 39 [minuty]:

zamówiłem nowy moduł o którym była mowa wyżej - nie jestem wstanie zdiagnozować, wiec kupuje nowy

- nikt nie jest zainteresowany tematem ?
  • Poziom 13  
    Zrób zdjęcie Twojej płytki dolnej z tego telefonu z obu stron. Sprawdziłeś złącza na płycie od taśmy i dokładnie samą taśmę?
  • Poziom 10  
    tak, taśmę sprawdzałem wizualnie, nie widać mechanicznego uszkodzenia, samą taśmę bardzo ostrożnie przekładałem bez zagięć które mogły by spowodować przerwę w taśmie
    złącza również sprawdzałem, styk pomiędzy płytką a buzzerem jest, poprawiłem styk delikatnie nożykiem nadrapałem miejsce stuku

Xiaomi Redmi Note 4 - brak dźwięku po wymianie wyświetlacza Xiaomi Redmi Note 4 - brak dźwięku po wymianie wyświetlacza
  • Poziom 10  
    ok, sprawa wygląda tak:
    nowe części: moduł usb (tan niebieski co wyżej są zdjęcia), taśma flex pomiędzy płytą główną a modułem usb, caly buzzer z głośnikiem
    efekt: raczej brak efektu, bo nadal nie działa dzięk przez głośnik (dolny)

no to metodą prób i błędów stwierdziłem że przełożę wszystkei stare bebechy do starego wyświetlacza
    efekt : taki sam - brak dzwięku

ok, no to wymieniamy po następne podzespoły, czyli, taśma, moduł, buzzer
    efekt: brak dzwięku

przypomnę tylko że w każdej kombinacji po włożeniu słuchawek do gniazda w telefonie, dzwięk w słuchawkach jest, czyli telefon sygnał wyrzuca na zewnątrz

- to dlaczego nie ma dzwięku na dolnym głośniku ??

czy ktoś jest zainteresowany ?
  • Poziom 13  
    Sprawdz gniazdo słuchawkowe. Zobacz czy nie swiecą się słuchawki na wyswietlaczu po wyjęciu ich z gniazda.
  • Poziom 10  
    - nie, nie świecą - w gnieździe jack w telefonie jest mechaniczny mikroprzełącznik, po wpięciu słuchawek widać jak się obwód na przełączniku zmienia, nie jest zabrudzone - działa poprawnie
    w telefonie poprawnie pojawia się ikona słuchawek tylko wtedy kiedy gniazdo jest zajęte przez słuchawki
  • Poziom 10  
    ok, podbijam temat ponownie, wracam do tematu po małej przerwie
    moje kolejne testy

moje spostrzeżenia - brak dźwięku z dolnego głośnika (multimedia) po wymianie wyśiwetlacza - fakt
    no to spróbowałem wymienić wyświetlacz na poprzedni (uszkodzony) bo stwierdziłem że może coś jest z tym nowym wyświetlaczem że tel nie wydaje dzwięku przez głośnik
    wymieniłem wyświetlacz + stary osprzęt - efekt : brak dzwięku
    kolejna próba - wymieniłem moduł usb (niebieski), taśmę flex, buzzer - na nowy (plus stary wyświetlacz) - efekt: brak dzwięku

jeszcze jedna próba - połączyłem tel przez bluetooth do głośnika przenośnego - efekt: dzwięk przez głośnik przenośny jest,
    czyli tel wyrzuca sygnał przez słuchawki jack oraz przez bluetooth

co jeszcze można wymienić ? sprawdzić, zdiagnozować ?
  • Poziom 10  
    przekopałem spora część internetu, rożnego rodzaju próby zrobiłem, nie wiem, poddaję się, szkoda