Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator LG jako pompa ciepła?

20 Sty 2019 21:18 534 4
 • Poziom 10  
  Witam

  Jak w temacie chciałbym klimatyzator LG Inverter V z jednostką zewnętrzną UU49W U3D (MODEL AUUW488D), wykorzystać w okresie zimowym jako pompę ciepła gdzie poprzez wymiennik SWEEP ogrzewałbym dom ładując uzyskane ciepło w podłogówkę i grzał ciepłą wodę (C.W.U.).

  Dla wiadomości wszystkich którzy odradzą lub powiedzą, że szkoda klimatyzatora.... Klimatyzator kosztował mnie "0" PLN. Jest to sprzęt z demontażu.

  Dodam, że ta klimatyzacja jest z funkcją grzania. Tyle co zdążyłem się zorientować to jednostka zewnętrza jest stosowana zarówno jako klimatyzacja (czyli INVERTER V) oraz jako THERMA V.

  Liczę na jakikolwiek odzew lub informacje od osób, które taką modyfikację zrobili lub posiadają wiedzę jak to zrobić....
 • Poziom 12  
  Na forum jest caly post o przerobieniu chyba tej LG. Wykorzystane sterowanie z jednostki wewnetrznej.
 • Poziom 10  
  Przeczytałem sporo postów o przerabianych jednostkach zewnętrznych klimatyzatorów na pompę ciepła oraz ten najbardziej obszerny dotyczący LG, ale to nie ten model, o który pytałem.

  Mam inne pytanie, czy można zachować funkcje grzania i chłodzenia przy pomocy rozdziału linii chłodniczej stosując np: elektrozawory tak aby zimą korzystać z ciepła i kierować czynnik na wymiennik płytowy a latem na jednostkę wewnętrzną i się chłodzić?

  Nie za bardzo mam ochotę niszczyć jednostkę wewnętrzną (czytaj wyciągać płytkę z elektroniką i silnik wentylatora i chować w jakiej szafce.... ), żeby jednostka zewnętrzna nie miała błędów....
 • Poziom 14  
  Przeróbka za pc czy to lg czy toshiba czy inny są takie same. Sam mam toshibę przerobioną na pc ( wymiennik) i pracuje jak oryginał pc estia.
  Też mi chodzi po głowie aby na lato przełączać na jednostkę wewnętrzną kanałówkę ale w innym temacie mi to odradzono. Teraz mam dylemat co dalej.
 • Poziom 10  
  Dowiedziałem się, że mogę zastosować zawór czterodrożny i kupić dodatkowo płytę sterującą od THERMA V plus czujniki..... wtedy mogę latem chłodzić, zimą grzać