Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Interface Infomax

05 Sep 2005 19:33 3811 11
 • Level 19  
  Posiadam interface "infomax" do sam. ciężarowych Renault. Dołaczone jest do niego oprogramowanie, które służy do ustawienia przeglądów serwisowych, sprawdzenia średniego zużycia paliwa, stylu jazdy kierowcy itp., a krótko mówiąc do obsługi floty pojazdów. Auto Renault Midlum posiada dwa złącza tj. infomax i różniące się kształtem i pinami złącze diagnostyczne. Pytanie jest następujące: czy interfeace infomax pracuje na tym samym protokole co interfeace diagnostyczny? Czy można przystosować go do diagnostyki oczywiście z odpowiednim oprogramowaniem. Jeżeli ktoś ma wiedzę lub jakieś przemyślenia, to proszę o info. Pozdrawiam.
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 16  
  Aby zczytać informacje z infomaxa potrzeba tylko kabelka (interfejsu) i komputera. Sprawa jest prosta ponieważ infomax jest prosty w budowie. Jeśli chodzi o zczytanie informacji serwisowych to pojawia się problem ponieważ dane odczytywane są z komputera pokładowego (do którego podłączony jest infomax). Do tego potrzebny jest kabelek (interfejs) który konwertuje sygnał z komputera (standard ISO) na sygnał rs-232 (port szeregowy COM). Taki kabelek kosztuje średnio 1400 zł :). Do nabycia w serwisie renault.

  p.s.
  Jeśli ktoś ma schemat podłączenia infomax-a lub jakieś bliższe informacje na jego temat (np. na jakiej kości działa) oraz schemat interfejsu byłbym bardzo zobowiązany (w grę wchodzi również wynagrodzenie pieniężne)

  mam nadzieje że to Ci w czymć pomoże
  :D
  pozdrawiam
  MarsJan^
  marsjan_planet(malpa)op.pl
 • Level 19  
  Dzięki za zainteresowanie tematem. Już mam trochę wiedzy więcej- przynajmniej o ten post. Pozdrawiam.
 • Level 11  
  Czy ktos posiada schemat kabla infomax ?
 • Level 11  
  Nie posiadam schematu ale mam problem z podłączeniem tego kabla do laptopa który nie ma rs tylko używam przejściówki usb-rs nie wie ktoś jak to ustawić żeby działało
  ?
 • Level 11  
  Znajomy kupił laptopa z RS232, bo z przejściówką też miał problemy. Problem niestety nadal był ponieważ np z XP nie działały programy do samochodów 430 440 (np InfoMax3.0). Sprawdź wiec najpierw z przejściówka ale na Windows 98. Może wtedy ruszy.

  ps. czy ktoś inny miał też problemy z programem InfoMax i Windows XP? Jakieś rozwiązanie?
 • Moderator of Cars
  Kombinacja przejściówka USB-RS232 + Win98 nie ma sensu, nie daje to żadnej przewagi nad Win XP. Ani Win XP ani przejściówka nie umożliwiają bezpośredniego dostępu do portów. Pod Win XP można użyć programu User Port (jeśli jest prawdziwy port RS232). Przejściówka przejściówce też nie równa, najlepsze są te na chipie FTDI, ale czy tu się sprawdzą - nie wiem.
 • Level 11  
  z UserPort sprawdzałem, niestety nie działa, przynajmniej wersja InfoMax 3. Za to na tym samym laptopie tylko z Win98 - działa bez problemu.
 • User removed account  
 • Level 11  
  mimisio wrote:
  Tylko nie popełnij błędu i nie włączaj kompa z podłączonym kablem do portu


  a dlaczego?
 • User removed account  
 • Moderator of Cars