Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Chińskie - RDS - brak informacji ze stacji, nazwa utworu czy tez godziny

atp2000 21 Jan 2019 12:37 10197 2
    atp2000
    Level 8  
    Witam wszystkich.
    Posiadam chinskie radio dedykowane do Volkswagena, w mojej sytuacji, Passat B6. Bez problemu wszystko podlaczylem, po konsultacji ze sprzedawca.
    Stacja multimedialna wypasiona, wszystko ma co potrzebowalem, a czego nie mial RNS510, za co musialbym drugie tyle zaplacic, tzn. za kazdy modul czyli np.: BT itd.
    Odwazylem sie i sprzedalem fabryczne i kupilem chinskie.
    Jednak jest problem z RDS. Jak dla mnie to jakby nie bylo sygnalu odpowiednio duzego. Oczywiscie w adapterze antenowym jest jakis wzmacniacz. Wyszukuje stacje, ale nie ma zadnych informacji z RDS. Dwa razy pokazal sie tytul utworu i czas. Kupilem wzmacniacz inny, podlaczylem i to samo, a nawet gorzej. I teraz pytanie:
    Czy to juz wszystko co ma do powiedzenia to radio w kwesti FM, wyszuka stacje i koniec?
    Czy po prostu moze jakis wzmacniacz lepszy przydalby sie?

Ktos mi powiedzial, ze w tych radiach jest slaby tuner. Nie wiem, nie znam sie.
    Wiec prosze o jakas rade, bo walcze juz z tym radiem od dluzszego czasu.

Pozdrawiam
    Arekr6
    Level 5  
    Cześć
    Też mam „ klona Rns510” tylko na wince i muszę cie zmartwić, ale niestety to wszystko. Nie wiem dokładnie na jakim systemie posiadasz radio ( android czy wince), ale głowice stosowane w tych radiach sa bardzo słabe. Jak masz szczęście to separator antenowy trochę pomaga ( niezbędny zreszta przy niefabryczny radiu), ale szału nie ma. Jak masz stację na androidzie to udostępnij jej wifi i wtedy słuchaj radia przez aplikacje.