Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Elfon OP-SL255RC HR G OPTIMA samoistnie wybiera numery w czasie deszczu.

21 Sty 2019 14:18 453 4
  • Poziom 7  
    Witam,

Jak w temacie domofon Elfon OP-SL255RC HR G OPTIMA w czasie deszczu zaczyna wybierać losowe numery najczęściej jest to 4, 5, 6. W załączeniu przesyłam filmik jak to wygląda. Czasami wybiera jedną z tych cyfr wtedy dzwoni do osoby pod wybranym numerem. Czy może być to kwestia nieszczelności obudowy czy może problem leży gdzie indziej - przewody w słupku? Mieliście taki przypadek?

Pojawia się też problem z działaniem elektrozaczepu hartte XS12U w trakcie mrozów. Sprawa wygląda następująco sprawdziłem, że na elektrozaczep przychodzi 10,3V wydaje się trochę mało zwłaszcza, że elektrozaczep który jest zainstalowany pracuje od 10V do 14V do tego dochodzi mróz i może to jest problem. Testowałem ten elektrozaczep w niskich temperaturach tzn. włożyłem go do zamrażalnika na parę godzin po wyjęciu podałem napięcie 11,5V i działał poprawnie także elektrozaczep wydaje się być sprawny. Zasilacz jest 14V odległość do domofonu to jakieś 10 metrów trochę duży spadek napięcia jak na taki kawałek. W załączeniu przesyłam też zdjęcie instalacji - jak widać na zdjęciu z zasilacza wychodzi skrętka po parze na biegun później wszystko skręcone jest w jedną wiązkę. Może kwestia ilości odbiorników podłączonych do tego zasilacza jest problemem albo przekrój przewodów?

Pozdrawiam

Domofon Elfon OP-SL255RC HR G OPTIMA samoistnie wybiera numery w czasie deszczu.
  • Poziom 36  
  • Specjalista Domofony
    Też stawiam na uszkodzenie w panelu (zamakanie) i dla pewności na jakiś czas odłączyłbym od modułów OP-H/V i wtedy obserwował.
    Ten moduł przekierowań to tylko na ozdobę ? :)

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Też obstawiam, że moknie klawiatura i samoczynnie wybiera cyfry. Problem polega na tym, że nie mogę za bardzo tego ruszać bo jestem tylko mieszkańcem tego osiedla. Niestety elektryk który robił instalacje na całym osiedlu w tym też domofon zabiera się do tego już chyba 3 miesiąc i dalej nic. Pisałem do dystrybutora tego sprzętu stwierdził, że trzeba wysłać go do nich i wtedy to sprawdzą. Moduł przekierowań na dzień dzisiejszy jest na ozdobę, też miało to być już zrobione jakiś czas temu.

Co myślicie o tej instalacji nie bardzo rozumiem co tam jest zrobione bo mieszkań jest 20 czyli 20 paneli OP-VM4 do tego dochodzi jeden panel zewnętrzny. Z zasilacza wychodzi skrętka po parze na zacisk (wg. producenta "Pojedyncze przewody kabla UTP 4x2x0,5 mają średnicę 0,5mm co odpowiada przekrojowi 0,2mm2 i nie umożliwiają zasilania urządzeń ELFON. Skręcenie przewodów zasilających w parę umożliwia zasilenie na odległość do 5m" - przypomnę, że od skrzynki do domofonu jest ok. 10 m) później wchodzi do tej wiązki i teraz jeden przewód (pewnie też 2 pary) musi wychodzić na panel zewnętrzny, a co z pozostałymi 7. Według schematu z panelu zewnętrznego musi wychodzić sygnał audio (1 para) i wideo (2 pary po parze na zacisk wg producenta) czyli powiedzmy jest to druga skrętka. Zostaje 6 przewodów próbuje do tego dojść i może być tak, że te przewody idą do 6 rozdzielaczy jest 20 paneli OP-VM4 na każde 4 potrzebny jest jeden rozdzielacz OP-VR4 są 2 budynki po 6 mieszkań i 2 budynki po 4 mieszkania co daje nam 6 rozdzielaczy. Ale czy tak powinna wyglądać instalacja nie zajmuje się instalacjami domofonowymi ale nie wygląda to profesjonalnie.

Pozdrawiam