Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK1 1.8 TDCI 100KM - Ciężkie odpalanie

21 Sty 2019 14:57 315 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam Ford Focus, który czym niższa temperatura tym dłużej odpala. Diagnostyka komputerowa wskazała tylko jeden błąd informujący o dłuższym niż 12 sekund rozruchu. Innych błędów komputer nie zarejestrował. Rano jak jest poniżej "0" silnik najpierw kręci bez żadnego efektu głosowego, następnie stopniowo próbuje załapać. Od pojedynczych załapań do coraz intensywniejszych, aż autko odpali. Gdy już odpali to silnik pracuje równo, nie faluje, nie traci mocy - wszystko jest OK, tylko sam problem z odpaleniem. Nigdy nie zaświeciła się kontrolka Check Engine.
    Jak nawet zaraz zgaszę autko, to ponownie odpali już bez problemu. Może macie jakieś sugestie. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.
  • Poziom 22  
    Świece sprawdzane???
  • Poziom 2  
    Witam, zakładam że tak. Bynajmniej za taką usługę płaciłem w warsztacie. Kontrolka od świec gaśnie po 2-3 sekundach, dodatkowo przed rozruchem czekam aż "pyknie" przekaźnik. Procedurę taką przeprowadzam 2-3 razy.
  • Poziom 25  
    Nie chcę sie powtarzać z diagnozą, ale ten temat czytałeś ?
    Link
  • Poziom 2  
    Dzięki robin161za linka. Ale pod tym linkiem jest tyle różnych diagnoz, że ciężko się odnieś co dolega mojemu autku. Może mógłbyś sprecyzować na czym się skupić?
  • Poziom 25  
    Na początek sprawdź wg #19 (szczelność układu zasilania: na przegięciach, połączeniach i w miejscach gdzie mogą przetrzeć się przewody paliwowe) a później (jeśli nie ma zapowietrzenia układu) - wykonaj #3. Dodatkowo sprawdź jaką temp. podaje do sterownika czujnik temperatury płynu (dwupinowy) oraz opisywaną w linku drożność przewodu EGR.
    Diesel do prawidłowego uruchomienia potrzebuje mieć zapewnione odpowiednie ciśnienie na listwie i duży prąd rozruchu z akumulatora - dalej to już diagnostyka układu wtryskowego.