Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż anteny Unicable II - brak sygnału

21 Sty 2019 15:03 351 2
  • Poziom 8  
    Witam, to jest mój pierwszy post i mam nadzieje, że ktoś jest mi wstanie udzielić wskazówek co może być nie tak. Z Punktu Obsługi Cyfrowego Polsatu odebrałem cały zestaw, tj. antenę satelitarną, dekoder Evobox prv oraz konwerter Unicable II z pojedynczym wyjściem do samodzielnego montażu.

Mój problem dotyczy braku sygnału, i choć usilnie próbowałem go na wszystkie znane mi sposoby znaleźć to nic to nie dało. Jednak, kiedy konwerter zainstalowałem uniwersalny sygnał został znaleziony bezproblemowo i szybko. Nie miałem wcześniej do czynienia z konwerterami tego typu wiec z Unicable II jest to moja pierwsza przygoda. Bardzo proszę o informacje, gdzie mógłbym popełnić jakiś błąd. Pracuję na wysokiej klasie kablu antenowym TV/SAT zaprasowany wtykami kompresyjnymi.

Do pomocy służy mi miernik, który pożyczyłem od kolegi Xfinder3, mam ustawione następujące parametry, obrazki poniżej.
    Proszę o info co mógł bym jeszcze sprawdzić, czy do konwertera musi być odpowiedni kabel i czy może być coś nie tak z konwerterem
    Montaż anteny Unicable II - brak sygnału Montaż anteny Unicable II - brak sygnału Montaż anteny Unicable II - brak sygnału
  • Poziom 43  
    Cytat:
    do samodzielnego montażu.

Na pewno tak ci powiedzieli?
    Na zwykłym konwerterze ustawiłeś na Hotbirda to i dekoder powinien ci odbierać.?
  • Poziom 34  
    Pmac napisał:
    Montaż anteny Unicable II - brak sygnału

Nie znam tego miernika, ale chyba konkretnemu kanałowi IF musisz przypisać odpowiednią częstotliwość centralną - wg specyfikacji konwertera, np. Link
    Pmac napisał:
    konwerter Unicable II z pojedynczym wyjściem

Jaki model konwertera?