Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf Xf 105 - Nieprawidłowy sygnał Predkosci z tachografu

Demon2k9 21 Sty 2019 15:39 255 12
  • #1 21 Sty 2019 15:39
    Demon2k9
    Poziom 3  

Witam jak w temacie mam problem z sygnałem z tachografu i przez to wyświetla mi skrzynia biegów ostrzeżenie
    dodam zdjęcie i kodem błędu(1623-8) oraz z opisem co i jak
    Wszystko co było w opisie jako możliwa przyczyna tej usterki było wymienione lub sprawdzone a problem dalej nie rozwiązany
    Może miał ktoś podobny problem z Gory dzięki za wszystkie podpowiedzi pozdrawiam

0 12
  • #2 21 Sty 2019 15:48
    marcin.koz2910
    Poziom 26  

A tacho działa normalnie ? Co to za rocznik ? Tacho analogowe czy cyfrowe ? Jakie błędy są na tacho lub może ich brak ? Robiles jakieś naprawy czy samo od siebie się pojawiło

0
  • #3 21 Sty 2019 23:20
    dzidek1903
    Poziom 11  

marcin.koz2910 napisał:
    Tacho analogowe czy cyfrowe ?

w opisie błedu podane jest ze KITAS wiec wskazuje na tacho cyfrowe

0
  • #4 21 Sty 2019 23:23
    marcin.koz2910
    Poziom 26  

A ciekawe jakie się zakłada do 1324 ???? Pomysl to nic nie kosztuje

0
  • #5 21 Sty 2019 23:44
    hubert04
    Poziom 21  

A na DIP-e jaki masz kolor błędu skrzynia biegów ostrzeżenie na żółto czy czerwono. Jakie wskazania w wartościach zeczywistych czyli obroty wału zdawczego oraz prędkości pojazdu?

0
  • #6 22 Sty 2019 07:30
    Demon2k9
    Poziom 3  

Witam tochograf był przełożony z samochodu w którym wszystko było ok rocznik 2010 tacho cyfrowe kitas też wymieniany kolor błędu na żółto
    non stop się wyświetla i gaśnie czyli chwilę jest ok a za chwile skrzynia ostrzeżenie i tak w kółko
    Jeśli chodzi o wskazania wartości rzeczywistych to tu jestem zielony
    Jakie powinny być i przy jakiej prędkości to sprawdzać bo wchodziłem w tą funkcję ale nic mi tam nie mówi tzn czy wszystko tam jest ok czy nie
    Pozdrawiam

0
  • #7 22 Sty 2019 10:31
    tonni24
    Poziom 14  

To się dzieje na oryginalnym tachografie? Tachograf wysyła też sygnał prędkości przeliczany do wałka odbioru ze skrzyni i musi mieć zaprogramowane odpowiednie przełożenie bo jeśli nie to będzie przy jakiejś prędkości się gubić i wtedy Daf wyświetli to, sam z tym kiedyś walczyłem :)

0
  • #8 22 Sty 2019 11:40
    Demon2k9
    Poziom 3  

Witam tachograf oryginalny
    Zaprogramowany…? Rozumie że programuje go się u gościa na legalizacji? Jak tak to byłem u niego wcześniej czy może pod dafikem jest taka opcja której nie znam a Ty kolego co zrobiłeś że udało Ci się rozwiązać problem
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

Tonni24 Tobie pomogło takie zapragramowanie? A kto je wykonał?

0
  • #9 22 Sty 2019 21:42
    hubert04
    Poziom 21  

Zła diagnoza od samego początku kolego jak dokonaca nie wiesz jak czytać wartości zeczywiste które jakiś komp ci wyswietla to jak ty chcesz usunąć usterkę poprzez kolegów z forum się tego do końca nie dowiesz bo my od ciebie mamy zbyt mało danych ażeby ci pomoc. Jeżeli zaswieca ci się błąd losowo jak pisałeś to na 90% jest to wina w instalacji. Co do postu od tonni24 nic się nie będzie gubil i wyświetlał żadnych błędów. W skrzyni Zf Astronic na wale zdawczym czyt wyjściowym są samontowane 2 czujniki prędkości tegoż wału 1 od góry odpowiada za prędkość i jest wysyłany do ECU skrzyni a 2 wysyła prędkość do Tacho zamiana miejscami wtyczek od czujników w twoim przypadku jest mało możliwa bo błąd wyświetla się nie regularnie.

0
  • #10 23 Sty 2019 07:39
    Demon2k9
    Poziom 3  

Witam
    Ja diagnozy w tym przypadku nie zrobiłem tylko komputer jak widać na zdjęciu dołączonym wyżej jest tam kod błędu z możliwościami ewentualnych usterek
    Wszystko co mi komputer nakreslił czy podpowiedził zrobiłem a problem dalej jest
    Czyli:
    1 wymieniłem tachograf
    2 wymieniłem oba czujniki na skrzyni
    3 skalibrowalem czujnik kitas
    4 puściłem nowy kabel od czujnika skrzyni do tachografu
    Ewentualnie zostało mi wymienić silownik sprzęgła bo z nim jest podpięty kabel z drugiego czujnika
    Auto pojechało w trasę bo poza tym denerwujacym wyświetlaniem się ostrzeżenia nic się nie dzieje ws, ystko smiga
    A jak kiedyś uda mi się rozwiązać problem to dam znać
    Pozdrawiam

0
  • #11 23 Sty 2019 08:29
    tonni24
    Poziom 14  

Ja miałem tak iz w tachografie był zaprogramowany współczynnik PTO: 10.130 (skrzynia astronic z retarderem) i się co pewien czas przy prędkości około 80 km/h do 90 km/h wyświetlał ten błąd, wystarczyło zmienić ten parametr w tachografie na 8.138 i wszystko ustało.
    Auto było świeżo kupione, tachograf oryginalny a czemu tak było zaprogramowane nie wiem,może ktoś podczas poprzedniej leg. coś przestawił. W każdym bądź razie ja miałem taki przypadek (parametr tego wałka jest podany także na tabliczce na skrzyni biegów).
    Pozdrawiam

0
  • #12 24 Sty 2019 14:55
    marcin.koz2910
    Poziom 26  

Dokładnie jeśli ten błąd wyskakuje podczas jazdy to też może być źle ustawiony parametr walka w tacho

Dodano po 49 [sekundy]:

Można próbować standardowymi ustawieniami albo jak masz kompa to w odczytach rzeczywistych można co do impulsu ustawić

0
  • #13 27 Sty 2019 17:56
    Demon2k9
    Poziom 3  

Ok jak auto zjeździe to spróbuję waszych porad

0