Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II Faza I - Dorobienie własnego układu sterującego zamkiem centraln

21 Sty 2019 16:44 120 2
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie. Posiadam samochód taki jak w temacie. Piloty mi się rozkodowany kompletnie, proces parowania nic nie daje. Nie za bardzo uśmiecha mi się jechać do ASO w celu zakodowania ich ponownie. Wygląd mojego pojazdu nie zachęca (zszedł klar z maski), więc pomyślałem, że może dałoby się dorobić pilot w obudowie aktualnego kluczyka. Immobiliser mam wyłączony, bo w przeszłości szwankował fabryczny autoalarm. Pomyślałem, że możnaby skonstruować nadajnik w fabrycznej obudowie pilota, który wysyłałby ten sam sygnał. W aucie zamontować odbiornik, który zapamiętywany poprzedni stan i tak orientował się czy powinien otworzyć, czy zamknąć. Finalnie wepnę się w konsolę fabryczego zamka nad zapalniczką i do świateł awaryjnych. Moje pytanie jest takie: jaka powinna być częstotliwość sygnału, aby inne nadajniki nie wpływały na niego i np. przypadkiem samochód się otworzy oraz czy takie coś ma sens? Wiem, że można kupić nowy sterownik z pilotem w kluczyku, ale mi zależy na sterowaniu również z wewnętrznej konsoli. Dziękuję z góry i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    JacekMlynek napisał:
    dorobić pilot w obudowie aktualnego kluczyka

ekonomicznie nieuzasadniona fantazja (stare auto), lepiej zamontuj uniwersalny radiowy sterownik z dodatkowymi pilotami.
    Polecam np. http://guardial.com/products#class_4 DS101
  • Poziom 3  
    Cóż, czyli wykonalne, ale nieopłacalne. Dzięki bardzo.