Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP310 - Wszystkie diody świecą na czerwono

21 Sty 2019 21:05 174 4
  • Poziom 14  
    Witam.Problem wygląda tak.Kilka lat temu kupiłem nową drukarkę CLP310. W tamtym czasie nie było dostępnych regenerowanych tonerów z chipami,za to na Allegro można było kupić układ resetujący montowany na formaterze. Ponieważ nie jestem orłem elektroniki zleciłem montaż tego układu nie żyjącemu już niestety elektronikowi. Po zamontowaniu układu drukarka jeszcze jakiś czas pracowała ok ale zachciało mi się uzupełnić kończące się tonery i wtedy zaczęły się problemy. Na 10 włączeń drukarka zaczynała drukować prawidłowo aby w pewnym momencie stanąć i nie robić nic ,a diody po kolei mrugały.Postanowiłem wywalić zamontowany układ ,niestety to nie pomogło. Gdy opisałem problem "fachowcowi" od drukarek,ten nawet nie obejrzawszy sprzętu stwierdził,że uwalony jest formater. Kupiłem i wymieniłem formater,niestety w tej chwili wygląda to tak: po włączeniu drukarka się uruchamia,najpierw zapalają się 2 górne czerwone diody,później na moment czerwona dioda zasilania zmienia kolor na zielony i migotają po kolei diody tonerów,po kilku sekundach kolor diody zasilającej znowu zmienia się na czerwony a diody wszystkich tonerów świecą na czerwono i drukarka stoi. Nie można wydrukować strony próbnej ani testu. Po prostu jest martwa. Czy może to być wina tonerów startowych,które uzupełniałem proszkiem? Czy warto zainwestować w kupno tonerów? Czy po prostu wywalić drukarkę na śmietnik? Trochę mi jej szkoda ponieważ wydrukowała jedynie kilkaset stron wykorzystując tonery startowe. Podobno nie napełnia się tonerów startowych ,może więc tutaj tkwi błąd. Bardzo proszę o podpowiedzi.
  • Poziom 14  
    Niestety to nie ten problem. U mnie świeci status plus wszystkie tonery.Po za tym drukarka ma mały przebieg.Konkretnie chodzi mi o to czy warto zainwestować w tonery. Co do programu testującego,nie można go nigdzie znaleźć bo drukarka ma kilka lat i do tego modelu na Samsungu nie znalazłem.
  • Poziom 21  
    Poszukaj monitora stanu drukarki, jak masz bana na google, to daj znać. Poszukam przez swojego googla.
  • Poziom 14  
    Nie mam bana :) Nie mogę tego znależć wyskakują mi monitory od nowszych typów.

Dodano po 14 [godziny] 22 [minuty]:

Znalazłem program do tej drukarki.Po jego uruchomieniu drukarka robi test i zawiesza się.Komunikaty w programie mówią o braku tonerów pomimo tego,iż są pełne.Czyli jednak to prawda,że nie napełnia się tonerów startowych. Zaryzykuję więc kupno tonerów i zobaczymy.